"Demonolodzy" Ed i Lorraine Warren
Ed i Lorraine Warren są małżeństwem,a raczej byli bo oboje już odeszli Ed (1926-2006) Lorraine (1927-2019); Amerykanie, wybitni demonolodzy uznani przez kościół katolicki. Ed jest świeckim egzorcystą a Lorraine jest medium i jasnowidząca. Ta książka to podsumowanie ich pracy, sprawy nad którymi razem pracowali, sprawy w które trudno uwierzyć, ale zostały udowodnione, udokumentowane na różne sposoby. Istnieją notatki, zeznania świadków, fotografie, nagrania głosowe i filmy.
Książka podzielona jest na rozdziały, każdy opowiada inną autentyczną historię, opisującą nawiedzenie lub opętanie. Sprawy dotyczące przede wszystkim 70 lat, kiedy to modne stały się,, zabawy z duchami,,, czy czarną magią; zwłaszcza młodzież była tym najbardziej zainteresowana i narażona na ryzyko. Książka przeraża już od samego początku, czytając o nawiedzonych domach czy ludziach ma się wrażenie jakby stało się obok i wszystko to widziało na własne oczy, wręcz czuło na własnej skórze. A przerażone osoby, które opowiadają o kontakcie z demonami wywołują ciarki na plecach. Przeraża tym bardziej, że wiemy, że nie jest to żaden wymysł autorów tylko autentyczne wydarzenia, inaczej kościół katolicki nie pozwolił by na wzmianki o kapłanach współpracujących z Edem i Lorraine . Obydwoje, Ed i Lorraine, byli bardzo wierzącymi ludźmi, dzięki temu pomogli tak wielu ludziom, rodzinom pogrążonym w rozpaczy w beznadziejnych sytuacjach,dali im nadzieję i niejednokrotnie uratowali życie.
Mocne historie znane zarówno z filmów jak i mediów np. historia lalki Anabell czy domu w Amitywille. Tylko potęgują nasze przerażenie. Mocna lektura dla miłośników tego typu książek, ale tak naprawdę moim osobistym zdaniem to przeczytać ją powinien każdy, bo tak szczerze to nasze życie w biegu nie daje nam szans i czasu na zastanowienie się nad stanem naszej wiary,odpowiedzeniem sobie na pytanie czy wierzymy prawdziwie w Boga, a tym samym i w demony, diabły, czy niebo i piekło, to nie bajka dla niegrzecznych dzieci.
Zapoznajcie się z tą lekturą ,bo warto.
Polecam

Informacje dodatkowe o Demonolodzy. Ed i Lorraine Warren. Relacje ze spraw prowadzonych przez małżeństwo Warrenów:

Wydawnictwo: Esprit
Data wydania: 2016-07-15
Kategoria: Duchowość, religia
Dodał/a opinię: Aneta Jarzębska

Zobacz opinie o książce Demonolodzy. Ed i Lorraine Warren. Relacje ze spraw prowadzonych przez małżeństwo Warrenów

Kup książkę Demonolodzy. Ed i Lorraine Warren. Relacje ze spraw prowadzonych przez małżeństwo Warrenów

"Nieczyste przedmioty, takie jak Annabelle, wydają się posiadać własny duchowy wpływ. Kiedy ich dotykasz, twoja duchowość poddaje mu się do pewnego stopnia. Zamiana ta od razu przyciąga duchy, niemal jak uruchomienie alarmu pożarowego."

"Demonologia to - obok pracy egzorcysty - prawdopodobnie najbardziej niebezpieczne zajęcie na świecie. Żadna ze spraw, których podejmują się Warrenowie, nie przebiega według utartego schematu."

Gerald Brittle0
Okładka ksiązki - Nawiedzenia i opętania. Na rozkaz diabła. Ed i Lorraine Warren i sprawa z Connecticut

Jedna z najsłynniejszych spraw Eda i Lorraine Warrenów, przedstawiona w filmie Obecność 3. Na rozkaz diabła Gdy Arne Cheyenne Johnson popełnił bestialskie...