Recenzja również na:

Zapewne wielu z was uwielbia oglądać horrory. Większość kojarzy takie filmy jak "Obecność", "Annabell" "Amityville". A co powiedziecie, jeśli powiem wam, że te wszystkie filmy oparte są na faktach?
Duchy, zjawy, demony - czy one naprawdę istnieją?
Jaka byłaby twoja reakcja na widok jednego z nich?
Gdyby ktoś Ci powiedział, że zajmuje się zjawiskami paranormalnymi, uwierzyłbyś?
A co, jeśli Twoja dusza zostałaby opętana, a nad ciałem nie dałoby się zapanować?
Jak strzec się przed złymi istotami?

"Demonolodzy" to nie jest zwykła, łatwa w rozumieniu książka. Wymaga skupienia, ponieważ zawarte w niej informacje są trudne w przyswajaniu.
Z pewnością nauczycie się odróżniać zjawę, ducha, byty ludzkie i nieludzkie. Dowiecie się, jak chronić się przed złem, poznacie sposób materializowania się pozaziemskich istot. Odkryjecie sposób rozpoznawania demonicznych bytów.
Ale to nie tylko historia o duchach, to także opowieść o dwóch wspaniałych osobach - Edzie i Lorraine Warren.
Ed i Lorraine są ludźmi, którzy swoje zdolności posiadają od urodzenia. Ed odkrył je w wieku 5 lat, kiedy to zaczął widywać nadzwyczajne rzeczy, takie jak zobaczenie we śnie swojej ciotki, której nigdy nie znał. Lorraine zaś od urodzenia widziała to, czego nikt inny nie dostrzegał, można było uznać ją za wariatkę, bo kto normalny może rozmawiać od tak sobie z duchami?
Jak sami twierdzą, nie robię tego dla zarobku, czy też z pasji, po prostu zostali wybrani i stworzeni do wyższych celów.
Jednak to dzięki swoim zdolnością i szóstemu zmysłowi byli w stanie rozwiązać tak wiele spraw i pomóc ludziom. Ich droga do osiągnięcia celu nie była łatwa, pracę mają ciężką, niebezpieczną, a ja ich za to podziwiam. Gdybym była na ich miejscu, zdecydowanie dostałabym zawału przy pierwszej, lepszej okazji.

Książka jest pewnego rodzaju biografią o dwóch demonologach. Opowiedziane w niej historie doprowadzają do powstania gęsiej skórki, zjeżenia się włosów na karku oraz zmrożenia krwi w żyłach.
Początek nie jest tak ciekawy, jak cała reszta. Z początku nawet się wynudzałam, jednak twardo brnęłam dalej, bo wiedziałam, że ta książka musi mieć w sobie ten strach, którego jeszcze nie doznałam. Aż w końcu przyszedł ten moment, a ja miałam chęć odłożyć książkę. Nie radzę wam jej czytać nocami, bo ja nawet za dnia odczuwałam strach, a gdy teraz o niej piszę... on się wzmaga.

Po książkę chciałam sięgnąć, odkąd ją zobaczyłam. Temat duchów jest mi dość bliski, ponieważ (jak już niektórzy z was wiedzą) w mojej rodzinie, w dwóch domach były one obecne i pokazywały swoje.
Uważam, że jeśli ktoś nie interesuje się sprawami zawartymi w książce, zjawiskami nadprzyrodzonymi, nie lubi horrorów, to zdecydowanie nie odnajdzie się w tej historii.
Ja jestem zachwycona, chciałam przeczytać tę książkę i miałam taką możliwość, a teraz nie śpię spokojnie, bo... historia zawarta w niej, mimo wszystko oparta jest na prawdziwych wydarzeniach i nie można sobie tłumaczyć, że to tylko wytwory.
Po jej przeczytaniu, w nocy obudziłam się z koszmarem, więc pomyślcie, jak ona wpływa na czytelnika.
To zdecydowanie jest moja pierwsza taka książka i jestem w totalnym szoku i ogarnął mnie przy niej tak ogromny strach, że po następną z pewnością szybko nie sięgnę.
Zdecydowanie zmienia postrzeganie świata. Po jej przeczytaniu głęboko zastanowicie się nad wszystkim i od tej pory wasze życie się zmieni, będziecie inaczej patrzeć na nadludzkie sprawy.

Podsumowując: Tej historii nie można opisać słowami. Ją trzeba przeczytać i poczuć na własnej skórze te wszystkie emocje, które wywołuje.

Informacje dodatkowe o Demonolodzy. Ed i Lorraine Warren. Relacje ze spraw prowadzonych przez małżeństwo Warrenów:

Wydawnictwo: Esprit
Data wydania: 2016-07-15
Kategoria: Duchowość, religia
Dodał/a opinię: Natalia Zaczkiewicz

Zobacz opinie o książce Demonolodzy. Ed i Lorraine Warren. Relacje ze spraw prowadzonych przez małżeństwo Warrenów

Kup książkę Demonolodzy. Ed i Lorraine Warren. Relacje ze spraw prowadzonych przez małżeństwo Warrenów

"Nieczyste przedmioty, takie jak Annabelle, wydają się posiadać własny duchowy wpływ. Kiedy ich dotykasz, twoja duchowość poddaje mu się do pewnego stopnia. Zamiana ta od razu przyciąga duchy, niemal jak uruchomienie alarmu pożarowego."

"Demonologia to - obok pracy egzorcysty - prawdopodobnie najbardziej niebezpieczne zajęcie na świecie. Żadna ze spraw, których podejmują się Warrenowie, nie przebiega według utartego schematu."

Gerald Brittle0
Okładka ksiązki - Nawiedzenia i opętania. Na rozkaz diabła. Ed i Lorraine Warren i sprawa z Connecticut

Jedna z najsłynniejszych spraw Eda i Lorraine Warrenów, przedstawiona w filmie Obecność 3. Na rozkaz diabła Gdy Arne Cheyenne Johnson popełnił bestialskie...