Deprawacja

Deprawacja to historia, która mogłaby przydarzyć się każdemu z nas. Akcja toczy się w Czersku, Chojnicach oraz pobliskich miejscowościach. Według mnie fabuła składa się z kilku wątków. Obserwujemy codzienną pracę policjantów, kuratora sądowego a także ich wspólne interwencje. Jednak głównym wątkiem jest historia dwóch nastolatek Emilii i Oliwia a właściwie ich nagłe zniknięcie. Rozwiązaniem zagadki zajmuje się policjant Robert Grubicki oraz kuratorka sądowa Małgorzata Drobińska. Przy okazji śledztwa na jaw wychodzą różne nieścisłości i dobrze skrywane tajemnice. Czy uda się odnaleźć zaginione nastolatki? Jakie niebezpieczeństwa mogą czyhać na dzieci w sieci? Do czego może doprowadzić zazdrość i nieodwzajemniona miłość? Tego dowiecie się po przeczytaniu tej książki.

Jest to bardzo ciekawie i przemyślanie napisany kryminał. Autorka szczegółowo opisuje wątki z różnych interwencji policyjnych jak i z dozorów kuratora. Zaczyna się dosyć niewinnie by powoli budować napięcie i rozwijać akcję. Każdy wątek splata się z głównym motywem i dopełniając go tworzy całość. Nic nie pojawia się bez znaczenia. Każda postać i wydarzenie ma w tej historii znaczenie. Żeby było ciekawiej rozdziały napisane z perspektywy tajemniczego Patrona, kuratorki Gosi i policjanta Roberta.

Deprawacja porusza bardzo trudne tematy, które są aktualne i mogą przydarzyć się każdemu z Nas przez co jest ponadczasowa. Można odnaleźć w niej przesłanie, o tym że niekontrolowany dostęp do sieci i anonimowość są dużym zagrożeniem, dlatego warto mieć na uwadze jak Twoje dzieci spędzają czas w Internecie. Także wniosek, iż każdy czyn działający na szkodę innych niesie za sobą konsekwencję.

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Dawno nie czytałam tak dobrze napisanego kryminału. Nie ma nudy. Dużo się dzieje, nowe tropy, motywy, postacie. Każdy wątek zaskakuje i zmienia obraz podejrzanego. W napięciu czekałam na rozwiązanie zagadki. Czytając miałam swoje typy, jednak finał rozłożył mnie na łopatki. Zdradzę tyle, że najciemniej pod latarnią i nie spodziewałam się takie obrotu spraw. Liczę na jakąś kontynuację losów Gosi i Roberta, bo bardzo polubiłam te postacie mimo, że nie miały lekko. Bardzo podobała mi się ta książka. Pomysł, sposób poprowadzenia, wywoływane emocje podczas czytania. Polubiłam pióro autorki. Wciągnęłam się od pierwszych stron i dałam porwać tej historii. Jak już się zacznie to ciężko odłożyć. Pochłonęłam w 1,5 dnia i mimo rozwiązania sprawy chciałabym więcej. Bardzo dobrze spędziłam czas i chętnie nadrobię pozostałe książki autorki w oczekiwaniu na kolejne nowości i ewentualny ciąg dalszy.

W mojej ocenie 10/10 FENOMENALNA! Polecam! Zdecydowanie warto przeczytać. Moim zdaniem Must read! O tej historii ciężko będzie zapomnieć, ale jeśli zatrze mi się w pamięci to chętnie przeczytam ponownie.

Po więcej zapraszam na mój IG:

Informacje dodatkowe o Deprawacja :

Kup książkę Deprawacja

Zakręt
Sandra Cicha0
Okładka ksiązki - Zakręt

Joanna Grabowska jest kuratorem sądowym, ma męża i troje dzieci. Dzieci są cudowne, mąż - jakby trochę mniej. Zaniedbywana i traktowana z coraz większą...

Za zakrętem
Sandra Cicha0
Okładka ksiązki - Za zakrętem

Nie wszystko jest takie, jak się nam wydaje... Po burzliwych przejściach w życiu osobistym Joanna Grabowska ma nadzieję na upragnioną stabilizację u boku...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;