Dlaczego właśnie ja

Kiedy Charlotte zostaje poproszona przez policję o identyfikację zwłok, nie ma pojęcia, że tak właśnie zaczyna się jej największy koszmar. Od tej pory jej życie wywróci się do góry nogami, a zadziwiające wydarzenia doprowadzą ją do ostateczności.

“Dlaczego właśnie ja” to książka, która mnie zaskoczyła. Jej autorzy sprytnie mną manipulowali, aż do samego końca nie przybliżając do rozwiązania zagadki, a przynajmniej do wskazania winnego popełnionych zbrodni. Wraz z rozwojem fabuły często traciłam na pewności, co i kto łączy poszczególne wydarzenia, zmieniając zarówno sposób postrzegania całości, jak i opinię na temat głównej bohaterki. Nowe wątki i stopniowo ujawniane sekrety wciąż na nowo rozbudzały moje zainteresowanie i pobudzały mnie do myślenia.

Bardzo lubię podążać za autorem i próbować na własną rękę odkryć tożsamość mordercy. Łączyć wątki, szukać punktu wspólnego, typować nazwisko sprawcy, ale w tym przypadku nie było to łatwe. Autorzy sprytnie wodzili mnie za nos, podsuwając różne pomysły i rzucając cień niepewności na poczynione przeze mnie założenia. Kolejne rozdziały doprowadzały do tego, że zmieniałam zdanie i zaczynałam swoje prywatne śledztwo od początku, ale ostatecznie nie udało mi się odkryć mordercy. E.G.Scott zbudowali fabułę powieści w sposób przekonujący, umiejętnie stopniując napięcie i tworząc atmosferę pełną tajemnic.

Nie ukrywam, że zdarzało mi się nieco przy tej lekturze złościć. Odniosłam wrażenie, że miejscami książka jest trochę przegadana, a niektóre wątki zbędne. Będąc jednak już po lekturze nieco zweryfikowałam swoje przemyślenia i śmiało mogę powiedzieć, że to naprawdę interesująca i dopracowana całość, w której łatwo się pogrążyć i zagubić. Akcja została przemyślana, każdy szczegół ma swoje miejsce, a wszystko zgrabnie łączy się w dobrze napisaną i zaskakującą lekturę, której ciężko jest coś zarzucić.

Myślę, że sukces książki w dużej mierze opiera się na kreacji bohaterów, którzy to stanowili podstawę dla psychologicznego charakteru całości. Kreacja głównej postaci zasługuje na szczególne uznanie czytelników, choć nie jest to jedyna osoba mogąca zrobić duże wrażenie. Autorzy niespiesznie dawkują nam cenne informacje, a stopniowe ujawnianie faktów, sekretów i przemilczeń sprawia, że nasza opinia na temat danego bohatera całkowicie się zmienia. Łatwo dzięki temu zamotać się w fabule, uświadamiając sobie, że niczego nie można być pewnym.

Akcja powieści oparta została ponadto na interesujących i aktualnych, a wcale nie tak często wykorzystywanych tematach i motywach. Chętnie zagłębiałam się w ten książkowy świat, ciesząc się na myśl o poznaniu jego tajemnic i z niecierpliwością oczekując zakończenia, które w mojej wyobraźni musiało przybrać formę gwałtownego zwrotu akcji- w tym przypadku również się nie rozczarowałam.

Najważniejsze w tym wszystkim jest jednak to, że książkę czyta się szybko i przyjemnie. Intrygująca zagadka została zarysowana wyjątkowo lekkim piórem, sprawiając, że łatwo zgubić przy tej historii dobrych kilka godzin. „Dlaczego właśnie ja” to powieść, którą po prostu przyjemnie jest chwalić.

Informacje dodatkowe o Dlaczego właśnie ja:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2021-01-27
Tytuł oryginału: In Case of Emergency
Dodał/a opinię: Ewelina Olszewska

Tagi: Thrillery i suspens bóg

Zobacz opinie o książce Dlaczego właśnie ja

Kup książkę Dlaczego właśnie ja

Nic o mnie nie wiesz
E.G. Scott0
Okładka ksiązki - Nic o mnie nie wiesz

Kłamstwa, zdrada, bohaterowie o wątpliwej moralności i oszustwa Wciągający thriller psychologiczny o tajemnicach i zemście, opowiedziany z perspektywy...