Dlaczego właśnie ja

Masz czasem wrażenie, że los się na Ciebie uwziął?

Co ja tutaj robię? - myślę, krocząc szarym korytarzem.

Kroki moich butów i mojego towarzysza odbijają się echem. Przełykam ślinę.

- Jest Pani gotowa? - pyta mężczyzna.

Kiwam głową, chociaż wewnątrz przeżywam stany lękowe, które staram się maskować. Nieumiejętnie, jak widać, patrząc na mine policjanta, który przyprowadził mnie do kostnicy.

Staje przy stole, na którym leży ciało.

Szelest podnoszonego prześcieradła jeszcze długo będzie mnie prześladował.

Patrzę na twarz trupa i...

I co? Chcecie wiedzieć, to przeczytajcie książkę. I nie czytajcie opisu z tyłu książki, bo zdradza zbyt wiele. "Dlaczego wlasnie ja" to thriller psychologiczny, którego akcje śledzi się z różnych perspektyw. Punkty widzenia są obszernie ukazane, czasem nawet zbyt bardzo, jak na mój gust. Ogromnym plusem jest możliwość współodczuwania - autorzy niezwykle obrazowo przedstawiają emocje wykreowanych przez siebie postaci. Czuć ból, drobne radości, nagłe niedowierzania, presję związana z prowadzeniem śledztwa. Umiejętne rozplątanie sieci utkanych intryg również zasługuje na uznanie.

Przyznam, że mam mieszane odczucia w stosunku do tej lektury. Z jednej strony nie mogłam oderwać się od toczącej się akcji, by po chwili wpaść w sidła zbędnych, jak dla mnie, opisów. No i na dodatek zbyt szybko domyślałam się kolejnych kroków bohaterów. Zresztą zauważyłam (Wy też?), że w amerykańskim thrillerach lub kryminałach istnieje pewien schemat, który często jest powielany. Mianowicie, wprowadzenie, opisy, opisy, opisy, wstrząsające wydarzenie, opisy, opisy, spektakularny koniec.

W tej powieści zaznaczyłam sobie najlepsze słowa toastu, jakie dane było mi poznać do tej pory: "Za tych, którzy widzieli nas w najlepszej i najgorszej formie i nie widzą różnicy."

Informacje dodatkowe o Dlaczego właśnie ja:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2021-01-27
Tytuł oryginału: In Case of Emergency
Dodał/a opinię: annrecenzuje

Tagi: Thrillery i suspens bóg

Zobacz opinie o książce Dlaczego właśnie ja

Kup książkę Dlaczego właśnie ja

Nic o mnie nie wiesz
E.G. Scott0
Okładka ksiązki - Nic o mnie nie wiesz

Kłamstwa, zdrada, bohaterowie o wątpliwej moralności i oszustwa Wciągający thriller psychologiczny o tajemnicach i zemście, opowiedziany z perspektywy...