Dobra siostra

Ktoś powie siostra to siostra.
Co jeśli Twoja siostra ma tajemnice, a ty jesteś jej częścią.

Mamy dwie siostry. Bliźniaczki. Jak nie trudno się domyśleć jedna dobra, a druga zła. Fern i Rose pozornie łączy nierozerwalna więź. Rose jest odpowiedzialna, a Fern ekscentryczna.
Wychowywane przez matkę, która miała wypaczoną psychikę. Była socjopatką ukrywającą się przed światem, a najbardziej cierpiały jej córki.
Wiele lat temu Fern zrobiła coś bardzo złego, a Rose zachowała to w tajemnicy. Jednak pamięć wróciła w najmniej oczekiwanym momencie.
Kiedy jedna prosi drugą o przysługę nic już nie będzie takie jak było.
Czy siostrzana miłość przetrwa? Czy prawda wyjdzie na jaw? Co z matką? Kim jest pewien nieznajomy z biblioteki?

Książka pisana jest z przeplatającym się pamiętnikiem Rose i to było najciekawszym elementem. To z niego dowiadujemy się tak naprawdę o tym jaka była ich matka i ile przez nią przeszły. A może tylko jedna cierpiała?

O samej fabule nic więcej nie można napisać by nie zepsuć Wam czytania.
Autorka w piękny sposób ukazała oddanie sióstr względem siebie, siostrzaną miłość, ból i cierpienie.
Stworzyła świetny thriller psychologiczny. Bardzo oryginalną fabułę z nieprzewidywalnym zakończeniem.
Jeśli chcecie dowiedzieć się co jest prawdą, a co iluzją polecam przeczytać osobiście. Zakończenie wymiata.

Informacje dodatkowe o Dobra siostra:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2021-08-10
Tytuł oryginału: The Good Sister
Dodał/a opinię: Lukasz Turków

Zobacz opinie o książce Dobra siostra

Kup książkę Dobra siostra

Słodkie sekrety
Sally Hepworth0
Okładka ksiązki - Słodkie sekrety

Opowieść o trzech pokoleniach kobiet i skrywanych przez nie sekretach... Neva Bradley chce ukryć przed najbliższymi i współpracownikami szczegóły...

To, co nam zostaje
Sally Hepworth0
Okładka ksiązki - To, co nam zostaje

Miłość nigdy nie zapomina… Anna Foster ma trzydzieści sześć lat i jest we wczesnym stadium choroby Alzheimera. Wie, że rodzina posyła ją do domu...