Dobra siostra

„Świat niestety nie zawsze jest dobrym miejscem do życia, zwłaszcza jeśli ktoś nie wpisuje się w stereotypowy wzorzec normalności”.

Jak to jest mieć siostrę?

Kto ma, ten wie, że specyfika tej relacji czasami daje siłę, a innym razem osłabia. Tak więc siostrzana więź bywa wspaniała i straszna zarazem.

Rose i Fern to siostry, bliźniaczki dwujajowe. Choć łączą je więzy krwi, różni je wiele: wygląd, charakter, osobowość, podejście do życia...

Fern od dziecka ma problem z przetwarzaniem bodźców zmysłowych. Jest nadwrażliwa na dźwięk, światło, dotyk i zapach. Gdy ją poznajemy ma niespełna 30 lat i jest singielką. Pracuje bibliotece i kocha rutynę. Ona daje jej spokój i stały kontakt z rzeczywistością. Fern przedkłada planowanie nad spontaniczność i dobrze jej z tym.
Rose z kolei jest mężatką – odpowiedzialną i zorganizowana kobietą, która aktualnie marzy o macierzyństwie. To pragnienie zdominowało jej świat, a niemożność spełnienia, stała się jej głodem, bólem i żałobą.

Życie każdej z sióstr toczy się w alternatywnej, równoległej rzeczywistości. Łącząca je jednak więź jest niezwykle silna. Inni ludzie pojawiają się w ich życiu i znikają, a one zawsze są dla siebie – niekiedy powodem do szczęścia, innym razem do smutku.

Traumatyczne przeżycia z dzieciństwa oraz pewien mroczny sekret sprawiają, ze siostrzana miłość jest dla każdej z nich priorytetem.

Co się stanie, gdy tajemnice z przeszłości wypłyną na powierzchnię?

Czy siostrzana miłość naprawdę jest bezwarunkowa?

Która z sióstr to ta „dobra”?

„Dobra siostra” to klimatyczny thriller psychologiczny o tym, że mieć siostrę jest jednocześnie fajnie i uroczo oraz strasznie i beznadziejnie. To co dobre i to co złe jest na równi w tej relacji, choć niekiedy szala przechyla się na jedną lub na druga stronę.

Są emocje, trudne tematy, dylematy, dwie perspektywy i mnóstwo mądrości.

Polecam.

Informacje dodatkowe o Dobra siostra:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2021-08-10
Tytuł oryginału: The Good Sister
Dodał/a opinię: Anna Biarda

Zobacz opinie o książce Dobra siostra

Kup książkę Dobra siostra

Słodkie sekrety
Sally Hepworth0
Okładka ksiązki - Słodkie sekrety

Opowieść o trzech pokoleniach kobiet i skrywanych przez nie sekretach... Neva Bradley chce ukryć przed najbliższymi i współpracownikami szczegóły...

Teściowa
Sally Hepworth0
Okładka ksiązki - Teściowa

W tej rodzinie każdy ma coś do ukrycia... W rodzinie Goodwinów każdy ma coś do ukrycia. Relacje Lucy oraz jej teściowej Diany jeszcze przed ślubem...