Dolina tajemnic

Wiecie zapewne, że nierzadko sięgam po lżejsze kryminały, które bardzo lubię. Ta książka właśnie jest taka. Więcej w niej jest treści z gatunku obyczajowego niż morderstw.

Zachwyciłam się lekturą, gdyż ciekawa fabuła nie jest przewidywalna, zabójca i jego motywy pozostają zagadką, prawie aż do finalnych kart i naprawdę nie sposób się z nią nudzić.

Hania wychowywała się z matką. Ojciec odszedł bez pożegnania i oprócz zdawkowego listu, ani razu się do niej nie odezwał. Po latach niespodziewanie dzwoni do niej zapraszając ją do siebie, w urokliwe Beskidy.

Dziewczyna oczarowana jest tym miejscem, poznaje mieszkańców Świątkowej Małej, a także zaprzyjaźnią z dwójką miłych turystów. Niestety pewnego dnia Joanna znika, a po kilku dniach jej ciało zostaje odnalezione.

Kto dokonał tej zbrodni? Dlaczego kobieta zginęła? Czy policja odnajdzie winowajcę. Dlaczego mieszkańcy wsi próbują coś zataić i nie chcą szczerze odpowiadać na zadawane im pytania? Czy Hania nawiąże poprawne relacje z dawno niewidzianym ojcem?

Z wielką przyjemnością przeczytałam powieść i to w zawrotnym tempie. Pióro autorki oczarowało mnie, pochłonęło i pozwoliło intensywnie odbierać wrażenia oraz emocje, których tutaj nie brakowało. Duszny, zagadkowy klimat miesza się z przepięknymi widokami, uroczymi domostwami i tajemniczym morderstwem.

Pani Beata wspaniałe wykreowała wszystkie postaci, które idealnie wpasowały się w swoje role. Ciekawska natura bohaterki skłoni ją do dążenia poznania prawdy dotyczącej zarówno jej ojca i jego rzekomej zdrady oraz dowiedzenia się co ukrywają mieszkańcy tej okolicy.

W swojej głowie obstawiałam kto zabił, jednak moje podejrzenia okazały się nic nie warte. Pozwoliłam się zwodzić autorce i wciąż napotykałam mur. Skupiona, w ciągłym napięciu i oczekiwaniu na kolejne zagadki, nawet nie zauważyłam, że to już koniec historii. Z żalem przyznaję, iż chciałam więcej i przykro było mi odkładać książkę na półkę.

Z czystym sumieniem mogę polecać tę powieść każdemu, gdyż historia w niej przedstawiona, chociaż porusza trudne tematy, momentami jest i bolesna, to również jest wartościowa. Ma w sobie coś niezwykłego, co przyciąga. Przeczytajcie!

Informacje dodatkowe o Dolina tajemnic:

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2022-05-17
Dodał/a opinię: Izabela Hebda

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Dolina tajemnic

Kup książkę Dolina tajemnic

Życie składa się z wielu przystanków, nie wiesz, ile jest ci ich przeznaczonych, i co na nich czeka.

Każdy ma swoje tajemnice. Siedzą w nas poupychane po kątach. Jedne wciskamy na sam spód, w najbardziej niedostępne miejsca, niektóre po czasie dopuszczamy do wyjścia.

Szepty sumienia
Beata Zdziarska0
Okładka ksiązki - Szepty sumienia

Niezwykle prawdziwa powieść o szczęśliwej rodzinie. Do czasu! Pewnego dnia życie gdańskiego naukowca rozsypało się na miliony kawałków...

Zagubiony szlak
Beata Zdziarska0
Okładka ksiązki - Zagubiony szlak

Noc Wigilijna. W schronisku, którego nie ma na mapie, spotyka się czworo obcych sobie ludzi: Jan, Marta, Paweł oraz gospodarz stanicy. Tej nocy...