Dom pachnący tobą

❤❤❤Recenzja przedpremierowa ❤❤❤

Premiera 28.02.2022

„Dom pachnący Tobą” – Iza Maciejewska

Czy życie to tylko pusty schemat w którym nie ma uczuć ? Czy może jednak coś tam migocze? Paweł Wawro uważa, że czegoś takiego jak miłość nie ma, jest tylko przywiązanie. Ale pewna niespodzianka może zmienić twardego i bezdusznego faceta w kogoś kto kocha i czuje ? Tego dowiecie się gdy przeczytacie.

Anna, kobieta w dojrzałym wieku, która dostała najpiękniejszy dar od losu. Małego człowieka. Bezbronnego i pełnego ufności. Wcześniej miała bardzo dobre życie u ukochanego, który ją rozpieszczał, kochał i przy nim czuła się kochana i bezpieczna. Z śmierci jednej osoby narodziła się druga. Anna wreszcie może stać się matką. Ta kobieta wiele przeszła, ale nigdy się nie poddała. Teraz w jej życiu rządzi mała dziewczynka. Anna wierzy w miłość, szczęście i w ludzi. Kocha całą sobą. Zawsze pomocna i nieustępliwa.

Paweł, miał ciężkiego dzieciństwo pozbawione miłości i szczęścia. Widział wiele złego w życiu. Przez to stał się zimny i bezduszny. Jego życie to praca i przygodne romanse. Nie chce niczego więcej. Nie pragnie miłości. Uważa, że on nie ma uczuć. Kiedy Paweł chce to może być naprawdę dobrą osobą, pełną troski i radości. Co się stanie, jeśli na drodze stanie mała dziewczynka i jej seksowna mama. Czy najbardziej zimne serce będzie w stanie poczuć żar miłości ?

Połączył ich namiętny seks. Potem mała dziewczynka i opieka nad nią, ale rządzi namiętność jaka między nimi przepływa. Dużo rozmawiają, flirtują i kochają się. Jest miedzy nimi bardzo intensywnie. Czuć żar i nienasycenie.

Autorka pokazała nam jak człowiek przeżywa stratę ukochanej osoby i jak otwiera się na kogoś nowego. Pomimo, że mamy kogoś nowego to nie znaczy, że zapomnieliśmy o kim kogo bardzo kochaliśmy. Nadal czujemy miłość, ale życie jest zbyt krótkie by żyć samemu. Trzeba dać sobie szansę.

Pokazała także, że za najbardziej bezdusznym człowiekiem może stać mały człowiek, który drży ze strachu i pragnie jedynie przytulenia i miłości. Historia każdego człowieka może być bardzo brutalna i kształtuje dalsze życie. Jeśli chodzi o historię Pawła to jest bardzo brutalna. A teraz tylko on może zdecydować czy chce żyć dalej w letargu, czy może wreszcie będzie szczęśliwy u boku dwóch wspaniałych kobiet.
Porusza także temat wybaczania. To trudne do zrobienia. W końcu czujemy się zdradzeni, porzuceni i niedoceniani, ale czasem wybaczenie może uwolnić od demonów. Pokazuje także, to jak drugi człowiek może zmienić życie, pokazać, że miłość wcale nie jest taka straszna jak się myślało.

Autorka ma piękne pióro, które jest delikatne, ostre i brutalne. Nie boi się poruszać trudnych tematów, od których łzy stają w oczach, a serce kurczy się. Sprawia także, że namiętność opętuje całe ciało, a miłość wkrada się powoli do serca. Potrafi zaczarować czytelnika I pokazać, że życie to pasmo szczęścia i boleści. Przeciwne uczycia, które często się ze sobą splatają. Jedynie córki Anny i Pawła było mi mało. Występowała zaledwie kilka razy i to na krótką chwilę. Wolałabym aby było jej więcej, wtedy lepiej była by ukazana nauka miłość.
„Dom pachnący Tobą” to trudna historia jeszcze trudniejszego faceta, który musi nauczyć się kochać. Czy ta lekcja zostanie zaliczona ? Może tak, może nie. W końcu dom kojarzy się mu z samotnością, a dla Anny pachnie ciepłem i miłością. Czy dwie różne perspektywy będą miały szansę na szczęśliwe zakończenie ? Tego Wam nie zdradzę, musicie sami się przekonać.

9/10

Informacje dodatkowe o Dom pachnący tobą:

Wydawnictwo: Magnolia
Data wydania: 2022-02-28
Tytuł oryginału: Dom pachnący tobą
Dodał/a opinię: glinka_54_czyta

Tagi: erotyka powiesci obyczajowe

Zobacz opinie o książce Dom pachnący tobą

Kup książkę Dom pachnący tobą

Weź kamień i nim rzuć, jeśli nie masz nic na sumieniu. Jeśli wszystko to, co robisz, jest idealne. Nie ma ludzi idealnych. Nie ma. Każdy popełnia własne błędy. Każdy ma lekcje do odrobienia. Każdy jest też mądry, kiedy chce mówić w imieniu drugiego człowieka, nie wchodząc w jego buty, w jego skórę, w jego głowę. Nie czując, tego, co on ma w sercu.

Czuł błogość, jakiej nie doświadczył przy żadnej innej kobiecie. Czuł lekkość, która sprawiała, że na jego ustach błąkał się tak rzadko spotykany uśmiech. Czuł ekscytację, kiedy w wyobraźni ponownie się z nią pieprzył. Bo na żywo nie było już okazji.

Kolorowo jak diabli
Iza Maciejewska0
Okładka ksiązki - Kolorowo jak diabli

"Sami swoi" w wydaniu współczesnym. Gdy Paulina zakochała się w Tomku, miała dziewięć lat i bardzo ambitne plany związane ze swoim dziecięcym zauroczeniem...

Wolff
Iza Maciejewska0
Okładka ksiązki - Wolff

Aleksander Wolff. Olek. Kawał drania z dziurą zamiast serca.Amelia Wysocka. Mela. Boryka się z epilepsją, a jej niska samoocena wpływa bardzo niekorzystnie...