Doskonała

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2017-07-19
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 15-18 lat
ISBN: 9788328706064
Liczba stron: 480
Tytuł oryginału: Perfect
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Joanna Dziubińska
Dodał/a opinię: ewa7310
Tom 2 cyklu Skaza

Ocena: 4.33 (6 głosów)

Doskonała to kontynuacja Skazy.Pozornie wszystko tutaj mamy.Dynamiczna akcję,ciekawych bohaterów,walkę o sprawiedliwość,nawet miłość z przeszkodami.Po przeczytaniu Skazy miałam ogromne oczekiwania.Piewrsza część dylogii naprawdę wzbudziła moje wielkie zainteresowanie i oczekiwania miałam równie wygórowane.Co dostałam?Wieczną ucieczkę Celestine,poszukiwania nagrania,które każdy czytelnik już dawno rozgryzł,zbyt wielka doskonałość bohaterki,która przypomina Mary Sue.Celestine jest tu tak idealna,że trudno ją znieść.Dialogi nie są najlepsze,akcji brakuje chwilami płynności.Niektóre sceny są zupełnie nielogiczne(choćby scena samookaleczenia się przez bohaterkę).Przypuszczalnie autorka chciała pokazać jakiś symbolizm,a wyszło coś niesmacznego i bezsensownego.Wątek romansowy potoczył się troche zbyt szybko,żeby później praktycznie zaniknąć,a końcówka jest nieco niezręczna.Brakowało mi tu konkretów .Doczepię się jeszcze do okładek,które nie całkiem pasują do książki.Umieszczenie skaz jest niepoprawne,a już ukazanie bohaterki z bronią -zupełnie bez sensu.Celestine walczy,ale jedynie za pomocą swoich przekonań i przemówień.Innej broni nie używa,więc włożenie jej pistoletu do ręki na okładce było błędem.
Książka okazuje sie przewidywalna i schematyczna.Mimo swojego potencjału ta historia nie okazała sie doskonała.Oczywiście nie wszystko jest na nie.Na pewno ważnym przesłaniem jest w tej książce walka z uprzedzeniami,rasizm,czy negacja kultu piękna.
Piekno to przekleństwo,nie pozwala nam zobaczyć,kto jest prawdziwym wrogiem-nie dostrzegamy też,że prawdziwe potwory nie mieszkaja pod łóżkiem,ale w naszych głowach. 
Każdy człowiek popełnia błędy i ważne jest jaką z nich wyciągnie naukę.Mam nadzieje,że i autorka na własnych błędach nauczy się,jak pisać kontynuację jakiegoś obiecującego(i wzbudzajacego spore oczekiwania) pomysłu.

Kup książkę Doskonała

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Doskonała
Inne książki autora
Kiedy cię poznałam
Cecelia Ahern0
Okładka ksiązki - Kiedy cię poznałam

Mądra, wzruszająca i podnosząca na duchu książka autorki Love, Rosie i PS kocham Cię. Jasmine kocha swoją pracę i dotkniętą zespołem Downa siostrę. Zmuszona...

Gdybyś mnie teraz zobaczył
Cecelia Ahern0
Okładka ksiązki - Gdybyś mnie teraz zobaczył

Romans pióra autorki słynnej, ekranizowanej teraz powieści "PS Kocham Cię". Zabawna i wzruszająca opowieść o tym, jak bardzo różni się zobaczenie od uwierzenia...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

"Chwast to po prostu kwiat, który rośnie w niewłaściwym miejscu"

To nie moje słowa, dziadka...

We wszystkim dostrzega piękno, a może bardziej uważa, że rzeczy nietypowe i nie na swoim mejscu są pięknejsze niż cokolwiek innego.


Więcej
Recenzje miesiąca
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Winne
Jarosław Czechowicz
Winne
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Dzieci żółtej gwiazdy
Mario Escobar;
Dzieci żółtej gwiazdy
Pokaż wszystkie recenzje