Drapieżnik. Prawdziwa historia najbardziej nieuchwytnego mordercy

Czy człowiek może urodzić się drapieżnikiem i łowcą, zabijającym dla spełnienia swoich chorych fantazji? Czy można prowadzić dwa życia, oszukiwać swoich bliskich i nawet przy tym się nie zdradzić?
Israel Keyes to dwie osoby żyjące w jednym ciele, jedna z najgorszych bestii na świecie. Nie mająca litości i skrupułów, pozbawiająca życia ludzi tylko dla zaspokojenia własnych chorych żądzy. Był najbardziej nieuchwytnym mordercą w Stanach Zjednoczonych. Nikt nie był w stanie trafić na jego ślad, bo był on zawsze idealnie przygotowany do każdej zbrodni. Doskonały manipulant, który wodził za nos służby i rozdawał im karty. Był w stanie kontrolować sytuację do samego końca, aby ostatnie zdanie należało i tak tylko do niego. Bestia uzależniona od mordowania i znęcania się nad ofiarami, czuł się bezkarny przez ponad 10 lat.
Historią Isreala zainspirowała się dziennikarka Maureen Callahan i postanowiła ona dogłębniej zbadać motywy i sposób działania sprawcy. Przeprowadziła wiele rozmów z przedstawicielami organów ścigania, z detektywami, którzy prowadzili śledztwo i przesłuchiwali Keyesa. To wszystko opisała w książce, ale również pokazała jak nieudolna była praca FBI i policji.
Uwielbiam czytać true crime, jest to kawał fascynującej lektury najczęściej o życiu i popełnianych zbrodniach psychopatycznych i seryjnych morderców. Ta książka to nie jest kolejny zlepek suchych faktów o człowieku, który dokonał makabrycznych zabójstw, natomiast jest to obraz przedstawiający przebieg śledztwa, jaki miał miejsce. Rozmowy z policjantami i przesłuchiwanie Keyesa, to wszystko zostało tutaj opisane, nic nie zostało pominięte. Nie przypomina mi to reportażu, a bardziej formą bliżej tej książce do thrillera, który nie raz pobudzi Waszą wyobraźnię i przyprawi o niedowierzanie, lęk i gęsią skórkę.

Informacje dodatkowe o Drapieżnik. Prawdziwa historia najbardziej nieuchwytnego mordercy:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2020-06-03
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 978-83-240-6032-0
Tłumaczenie: Marcin Sieduszewski
Dodał/a opinię: Klaudia Hańczuk

Tagi: Literatura faktu reportaż

Zobacz opinie o książce Drapieżnik. Prawdziwa historia najbardziej nieuchwytnego mordercy

Kup książkę Drapieżnik. Prawdziwa historia najbardziej nieuchwytnego mordercy