Druga szansa

„Otwórz oczy” to serial inspirowany magnetyzującą powieścią Katarzyny Bereniki Miszczuk pod tytułem „Druga szansa”. Na razie jestem po lekturze książki, ale o serialu słyszałam już wiele pochlebnych opinii, więc na pewno się skuszę.
Tym bardziej, że fabuła powieści jest niesamowicie intrygująca, a prócz tego jej akcja dzieje się w bliskich mojemu sercu lasach Kampinosu. Gdzieś tam mieści się ośrodek „Druga szansa” opiekujący się pacjentami po utracie pamięci.

Towarzyszymy młodej kobiecie, która trafiła tu po urazie doznanym w pożarze i pozostanie do czasu odzyskania pamięci. Jednak ośrodek budzi w niej niepokój, podobnie jak dziwne wizje, które miewa. Czy naprawdę widzi młodą kobietę o rudych włosach, czy to jakieś halucynacje spowodowane lekami? I dlaczego przebłyski jej wspomnień z przeszłości nie pokrywają się z tym co twierdzą pracownicy ośrodka?

Mroczna atmosfera tego miejsca, izolacja od świata zewnętrznego, dziwne, niepokojące i niewytłumaczalne wydarzenia sprawiają, że grzęźniemy w domysłach budzących ciarki. Dokąd zmierza ta momentami niespójna opowieść, rwana i nieskładna jak otumaniony umysł kobiety pod wpływem aplikowanych jej leków?

Uwielbiam thrillery psychologiczne, w których wiele dzieje się w głowie bohatera, w których rzeczywistość miesza się z ułudą, a granic pomiędzy nimi nie sposób odróżnić. Takim właśnie thrillerem jest „Druga szansa”, która dostarczając mi znakomitej, niepokojącej rozrywki skłoniła również do refleksji nad nieodkrytymi obszarami ludzkiego mózgu.

Informacje dodatkowe o Druga szansa:

Wydawnictwo: Uroboros
Data wydania: 2021-09-29
Dodał/a opinię: czytanienaplatan

Zobacz opinie o książce Druga szansa

Kup książkę Druga szansa

Tajemnica domu w Bielinach
Katarzyna Berenika Miszczuk0
Okładka ksiązki - Tajemnica domu w Bielinach

Pierwsza książka dla dzieci napisana przez autorkę słowiańskich bestsellerów! "Kwiat paproci" dla młodszych czytelników. Bohaterowie słowiańscy powracają...

Ja, anielica
Katarzyna Berenika Miszczuk0
Okładka ksiązki - Ja, anielica

Beleth, Azazel, Kleopatra i Śmierć znani z powieści Ja, diablica powracają! A to oznacza, że już nikt nie będzie się nudził. W życiu Wiktorii ponownie...