Druga szansa

Przy twórczości autorki zawsze mam mnóstwo powodów, żeby dodać ją do mojej listy ulubionych pisarzy, a dowodem na to jest min. książka “Tajemnica domu w Bielinach” tutaj czekam z córką na drugi tom oraz książka, którą dziś będę recenzować, czyli “Druga szansa” która zrobiła z moją głową coś takiego, że głowa mała.

Jeżeli jesteście jeszcze przed lekturą to musicie koniecznie nadrobić, ponieważ warta każdej uwagi. Przeczytałam książkę dwa razy, a nie zdarza się to często, bo należę do osób, które po poznaniu zakończenia odkładają ją i nie wracają. Klimat jaki ma ta pozycja będzie wzbudzał w tobie wiele emocji od tych pozytywnych jak po te negatywne bądź współczujące.

Co byś zrobił/ła gdybyś pewnego dnia obudził/ła się w miejscu, którego nie znasz oraz sama nie pamiętasz nic na temat własnej osoby a nawet odbicie w lustrze nie daje szans na powodzenie przypomnienia sobie? To musi być wstrząsające i nie życzę tego nikomu. Taką traumę przeżyła nasza główna bohaterka Julka.

Terapeutka, która przychodzi do niej chce pomóc dziewczynie w przypomnieniu sobie to kim była/jest, ale bez zaangażowania dziewczyny nikłe są szanse. Szpital o nazwie „Druga szansa” to miejsce zdala od hałasu, tłumów itp. Mogłoby się rzecz istna sielanka nic tylko dochodzić do zdrowia. To byłaby nawet ciekawa wizja, ale autorka napisała według mnie kawał dobrego thrillera psychologicznego w którym nic co wydaje się normalne takie nie jest.  Szpital, Pacjenci, leki, pielęgniarze, lekarz prowadzący i pewne tajemnice, które powodują irytacje nawet u samego czytelnika. To książka, która jest nieodkładana i bez względu na to, gdzie jesteś musisz dokończyć rozdział, dwa.

Prawda zawsze wyjdzie na jaw i chciałabym napisać więcej, ale to byłoby zdradzenie i spojler więc napisze, że nasza Julka pozna pewną osobę, która mocno odbije się w życiu dziewczyny jak każda osoba z która dziewczyna będzie miała kontakt.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Foksal, a was ogromnie z całego serca zapraszam do lektury. Dla zainteresowanych książka dostępna w wersji elektronicznej, czyli ebook i audiobook w aplikacji Empik Go.

Informacje dodatkowe o Druga szansa:

Wydawnictwo: Uroboros
Data wydania: 2021-09-29
Dodał/a opinię: bookwmkesie

Zobacz opinie o książce Druga szansa

Kup książkę Druga szansa

Jaga. Kwiat Paproci 0,5. Audiobook
Katarzyna Berenika Miszczuk0
Okładka ksiązki - Jaga. Kwiat Paproci 0,5. Audiobook

Pewna młoda szeptucha zupełnie inaczej wyobrażała sobie objęcie swojej pierwszej praktyki. Wiedziała, że w chatce babci Radomiły, poprzedniej bielińskiej...

Druga szansa
Katarzyna Berenika Miszczuk0
Okładka ksiązki - Druga szansa

Autorka bestsellerowych powieści Wilk i Wilczyca oraz cyklu Ja, Diablica, Ja, Anielica, Ja, Potępiona powraca w nowej nieznanej odsłonie! Julia budzi...