Druga żona

„Prawda, jeśli w ogóle istniała, byłapełna niuansów”.

Wspomnienia tworzą nas i historię naszegożycia, bo dzięki określonymwydarzeniom staliśmy się tacy, a nie inni. Niektóre z naszych wspomnień pielęgnujemy w pamięci, pomaga nam w tym częste ich przywoływanie w myślach, w rozmowie zbliskimi, zdjęcia, pamiątki, zapachy, czy nawet smaki.

Preferujemy miłe wspomnienia, ale istnieją też te bolesne i trudne, traumatyczne, które staramy się spychać w otchłań naszej pamięci,a które usilnie wypływają na jej powierzchnię. Wspomnienia mają to do siebie, że są zmienne. Wbrew pozorom ulegają modyfikacjom, gdy je przywołujemy. Wynika to z faktu, że opewnych szczegółach z czasem zapominamy, inne ubarwiamy, jeszcze inne tłumimy i wmawiamy sobie, że pewne sytuacje nigdy nie mały miejsca..

„Druga żona” to historia właśnie o wspomnieniach, którymi ktoś próbował manipulować..

Lily, 30-letnia kobieta, po zaledwie kliku miesiącach znajomości wychodzi za mąż za swojego pracodawcę, Edwarda. Mężczyzna jest odniej 15 lat starszy, od 5 lat jest wdowcem, ma dwie dorosłe córki i 8-letniego syna, którego nauczaniem zajmowała się właśnie Lily. Kobieta mimo życiowe gobagażu Edwarda jest przekonana o autentyczności uczucia, którym się darzą. Stawia wszystko na jedną kartę i pewnego dnia staje się jego żoną. Drugą żoną mężczyzny z przeszłością, która wciąż jest dla niej tajemnicą. Kobieta szybko orientuje się, że rodzinę której właśnie stała się częścią łączy mroczna tajemnica.Gdziekolwiek spojrzy napotyka na sekrety związane z życiem męża, a duch jego pierwszej żony nieustannie jej towarzyszy, przynajmniej w jej wyobraźni..

Nagle i bez ostrzeżenia Lily uzyskuje pewność, że wyszła zaczłowieka, którego właściwie nie zna. Mąż częstuje ją kłamstwami, sekretami, przemilczeniami, niedomówieniami i dziwnym zachowaniem.. Jego córki nie darzą macochy sympatią, a wręcz okazują wobec niej swoją wrogość. Jedyną przyjazną duszą w ich domu jest mały Noah, który wydaje się pamiętać coś, czego nigdy nie powinien był zobaczyć..

Czy kobieta podejmując prywatne śledztwootworzy puszkę Pandory?

„Druga żona” to rasowy thriller psychologiczny.Od pierwszej strony wpadamy w sidła niebanalnej historii z nieoczekiwanym zakończeniem. Autorka zwinnie myli tropy, zaskakuje zwrotami akcji i zaciekawia złożonością postaci. Warto więc przysiąść na chwilę i spojrzeć jak zagubiona łódka na morzu wspomnień czeka na właściwy wiatr.

Polecam.

Informacje dodatkowe o Druga żona:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2022-05-18
Tytuł oryginału: The Second Marriage
Dodał/a opinię: Anna Biarda

Zobacz opinie o książce Druga żona

Kup książkę Druga żona

Wszystkie moje kłamstwa
Jess Ryder0
Okładka ksiązki - Wszystkie moje kłamstwa

Po hipnotyzującym Wszystkie nasze tajemnice i wkręcającym Zmyśleniu Jess Ryder wraca z kolejnym fenomenalnym thrillerem! Jej historie uzależniają jak narkotyk...

Wszystkie nasze tajemnice
Jess Ryder0
Okładka ksiązki - Wszystkie nasze tajemnice

Nigdy nie ufaj mężczyźnie, który zdradził żonę. Jeśli podobała ci się Dziewczyna z pociągu, to na pewno zakochasz się w tej książce. Natasha niedawno...