Drugi krąg

Tom 2 cyklu Kroniki Drugiego Kręgu

„Kroniki Drugiego Kręgu. Drugi Krąg” jest to druga księga z serii „Kronik Drugiego Kręgu”.

Kamyk spędził na smoczej wyspie najciekawsze miesiące swojego życia. Postanowił jednak wrócić do królestwa, żeby kontynuować przerwaną naukę i zasiąść wśród najpotężniejszych magów. Niestety przez to musi się pożegnać z mieszkańcami wyspy do których poczuł sympatię.  Zwłaszcza z Pożeraczem Chmur, który stał się jego najlepszym przyjacielem. W królestwie poznaje Nocnego Śpiewaka, Myszkę i innych obdarzonych talentem chłopców. Między chłopcami rodzi się przyjaźń i powstaje Drugi Krąg. Chłopcy odkrywają jednak, że magowie, których tak darzyli szacunkiem nie są do końca tacy za jakich ich mieli. Nocny Śpiewak poznaje pilnie strzeżony sekret, co prowadzi do tego, że życie młodych magów staje się niebezpieczne.

Ewa Białołęcka pisze prostym, łatwo dającym się zrozumieć stylem pisania.

Powieść porusza tematy, takie jak przyjaźń, zaufanie i lojalność. Powieść pokazuje, jak rodzi się przyjaźń. Nawet osoby, które względnie od początku się nienawidzą są w stanie ostatecznie się zaprzyjaźnić.

Po przeczytaniu drugiej części już bardziej jestem w stanie określić, czy powieść mi się podoba. W przeciwieństwie do poprzedniej księgi „Naznaczeni błękitem”. Ostatecznie uznałam, że powieść przypada mi do gustu pomimo tego, że strasznie bolą mnie oczy od czytania tego małego druczku.

Myślę, że powieść spodoba się osobom, które lubią fantastykę.

Poza treścią zawartą w książce podoba mi się również okładka.

Powieść zawiera trzysta siedemdziesiąt dwie strony, więc stosunkowo nie jest to dużo, jednak ma mały druczek za czym niestety nie przepadam, ponieważ szybko męczą mi się oczy i nie mogę czytać tak, jak w przypadku innych książek.

Informacje dodatkowe o Drugi krąg:

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2018-02-15
ISBN: 978-83-7686-654-3
Język oryginału: Polski
Dodał/a opinię: Roksana

Zobacz opinie o książce Drugi krąg

Kup książkę Drugi krąg

Róża Selerbergu
Ewa Białołęcka 0
Okładka ksiązki - Róża Selerbergu

Selerbergiada - szok, drogi i rock and roll, czyli "ach, ta dzisiejsza młodzież" w wydaniu fantasy. Kiedy jest się niekonwencjonalnym arystokratą...

Kamień na szczycie
Ewa Białołęcka0
Okładka ksiązki - Kamień na szczycie

Po ucieczce od starych mistrzów, którzy próbowali nimi zawładnąć, grupa chłopców obdarzonych potężnymi zdolnościami magicznymi, osiada na jaszczurze, jednej...