Drugi oddech

Jakiś czas temu oglądałam film "Nietykalni". Gdy wpadła mi w ręce książka będąca pierwowzorem filmu, z ciekawością do niej zajrzałam. Powieść opowiada historię sparaliżowanego po wypadku na paralotni mężczyzny. najpierw jednak doświadcza wielu nieszczęść. Jego żona nie może utrzymać żadnej ciąży, w między czasie okazuje się, że jest ciężko chora na raka. Oboje podejmują walkę z jej nowotworem. Wtedy Philippe zostaje całkiem sparaliżowany. Pomaga mu zatrudniony jako opiekunka złodziejaszek i lekkoduch Abdel. Niby tak różnych mężczyzn zaczyna łączyć przyjaźń. Jeżeli komuś spodobał się film warto sięgnąć po książkę (jeśli nie oglądał, tym bardziej polecam). Adaptacja bowiem to tylko druga część książki, kiedy to Abdel pojawia się w domu Philippa. Nie ma w nim za to całej tej historii z chorobą żony. Ale muszę przyznać, że książka jest bardziej przygnębiająca, ale skłaniająca też do głębszych przemyśleń nad tym, co tak naprawdę w życiu jest ważne. Nieszczęście może dotknąć każdego, bez względu na status społeczny i zamożność.

Informacje dodatkowe o Drugi oddech:

Język oryginału: francuski
Tłumaczenie: Beata Geppert
Ilustracje:Szymon Wójciak/Thierry Valletoux
Dodał/a opinię: Shi4

Zobacz opinie o książce Drugi oddech

Kup książkę Drugi oddech