Bractwo Pierścienia

Tom 1 cyklu Władca Pierścieni

„Bractwo Pierścienia” jest pierwszym tomem z serii „Władca Pierścieni”.

W Shire młody Hobbit Frodo ma podjąć niebezpieczną podróż przez Śródziemie, by zniszczyć Pierścień  Jedyny.

Jest to porywająca powieść, która wciąga od pierwszej strony. W tej książce nie ma miejsca na nudę.

John Ronald Reuel Tolkien pisze przyjemnym stylem pisania, który łatwo zrozumieć. Powieść przepełniona jest mnóstwem magii, zwrotów akcji i tajemnic .

Książka należy do gatunku fantastyki.

Długo się zbierałam, żeby wreszcie ją przeczytać. Kusiła mnie od dłuższego czasu, ale sama nie wiem, czemu dopiero teraz się na nią zdecydowałam. Zdecydowanie wcześniej powinnam ją przeczytać. Jednak nie żałuję. Jestem zachwycona światem stworzonym przez Tolkiena.

Polecam ją każdemu. Jednak myślę, że bardziej spodoba się miłośnikom fantasy.

Powieść jest dosyć gruba, więc trochę mi z nią zeszło i muszę przyznać, że żałuję, że to już koniec, dlatego nie mogę się doczekać, kiedy zacznę czytać „Dwie wieże” i wrócę do świata stworzonego przez genialnego autora.

Pokochałam „Bractwo Pierścienia” od pierwszych stron. Jestem po prostu oczarowana całą powieścią, a jej bohaterowie z pewnością zostaną w moim sercu na długi czas.

Książka przepełniona jest mnóstwem przygód, a powieść mimo, że grubą czyta się z przyjemnością. Można, by powiedzieć, że tak gruba powieść może nudzić lub się powtarzać, jednak ja nie zauważyłam żadnej z tych rzeczy.

Uważam, iż ta powieść jest obowiązkowa dla każdego miłośnika fantastyki.

Wyjątkowa fabuła, która wciąga już od samego początku i przenosi nas w zupełnie nowy świat pełen magicznych istot, takich jak na przykład hobbici czy elfy.

Informacje dodatkowe o Bractwo Pierścienia:

Kup książkę Bractwo Pierścienia

Rudy Dżil i jego pies. Kowal z Podlesia Większego
J.R.R. Tolkien (John Ronald Reuel Tolkien)0
Okładka ksiązki - Rudy Dżil i jego pies. Kowal z Podlesia Większego

Rudy Dżil i jego pies: Komiczne, wręcz szydercze opowiadanie zostało opublikowane w 1949. To przykład dobrego humoru Tolkiena, który musiał odreagować...

Dwie wieże
J.R.R. Tolkien (John Ronald Reuel Tolkien)0
Okładka ksiązki - Dwie wieże

Nasi bohaterowie niestety nie są w najlepszej sytuacji, a ich wielka misja stoi tak naprawdę na krawędzi porażki. Śmierć Boromira mocno dotknęła nasze...