Duszący zapach bzu

Tom 2 cyklu Saga rodziny z Ogrodowej

„Duszący zapach bzu” to drugi tom Sagi rodziny z Ogrodowej, który przedstawia nam dalsze losy bohaterów z tomu pierwszego.

Lilka po trudnym i traumatycznym małżeństwie odnalazła wreszcie szczęście i spokój u boku Fabiana, który ją rozpieszcza. Nadal dręczą ją duchy przeszłości, ale próbuje na nowo zaufać i zbudować udany związek.

Moje serce aż podskakiwało z radości, gdy czytałam o Kai, która odżyła, stała się wesoła i chyba zapomniała o znęcającym się nad nią ojcu. Biedne dziecko tyle już przeszło, więc zasłużyła by teraz mieć już tylko same radosne chwile.

Na łamach powieści autorka przybliża nam postać Klaudii, kuzynki Lilki, która w dzieciństwie, w niewyjaśnionych okolicznościach straciła siostrzyczkę Izę. Dziewczynę dręczy ta sprawa i za punkt honoru obiera sobie rozwiązać tą zagadkę. Czy jej się uda? Czy dowie się w jakich okolicznościach umarła jej siostra? Myślę, że będziecie zaskoczeni.

W tej lekturze poznajemy także część tajemnic i starych historii rodzinnych, które mnie mocno intrygują i mimo dotarcia do zakończenia, nadal zaprzątają moje myśli. Wojenne losy prababki Rozalii mną wstrząsnęły i poruszyły ogromnie.

Autorka po raz kolejny udawania, że tworzy genialne, zagadkowe i mega wciągające historie, które mnie zachwycają i wciągają. Jej lekkie plastyczne pióro kreśli fabułę i bohaterów w taki sposób, że bez problemu mogę ich sobie wyobrazić jakby to wszystko działo się obok mnie. Emocje są obecne od pierwszych stronic, ogarniają całe ciało i napełniają serce spokojem, ciepłem rodzinnym, czułością.

Takie klimaty są mi niezwykle bliskie i łatwo daję się im ponieść.
Tej książki nie możecie pominąć. To bardzo wartościowa powieść, która jestem tego pewna, spodoba się wam i rozbudzi w was duszę odkrywcy. Wczujcie się w postaci, spróbujcie rozszyfrować rodzinne tajemnice i pomóżcie odnaleźć właściwy zamek do zagadkowego klucza, który nie pasuje do żadnych drzwi na Ogrodowej.

Zachęcam was gorąco do sięgnięcia po tę niezwykłą pozycję i jej przeczytania. Na pewno, nie będziecie zawiedzeni ani nuda wam nie grozi. Polecam z całego serducha.

Informacje dodatkowe o Duszący zapach bzu:

Wydawnictwo: Videograf
Data wydania: 2021-10-19
Dodał/a opinię: Izabela Hebda

Zobacz opinie o książce Duszący zapach bzu

Kup książkę Duszący zapach bzu

Mój do zapomnienia
Ewelina Maria Mantycka 0
Okładka ksiązki - Mój do zapomnienia

Dawno temu spadająca gwiazda zwiastowała, że niewypowiedziane życzenie mogło się spełnić.Calvin Dog Bard wybrał klub ponad rodzinę i dopiął swego –...

Kazik
Ewelina Maria Mantycka0
Okładka ksiązki - Kazik

Jak zakończy się ten wyścig po miłość?Estera na co dzień pracuje w banku i stara się poukładać swoje życie tak, by w końcu osiągnąć spokój...