Protegowana

Ana to protegowana mafii, piękna dziewczyna o mrocznej przeszłości. Sprzedana w młodym wieku, trafiła do Ogrodów Ying. Dawno przestała być lekkomyślna i działała według zasad domu Cesarza, stając się egzekutorem Triad. Jej życie zostało stracone z chwilą wybuchu wojny gangów, gdy zabito jej rodzeństwo i ojca. Układy i zlecenia, życie bez nazwiska i bez miejsc, w których można zatrzymać się na dłużej – to jej codzienność. Oddano ją w ręce ludzi, którzy zrobią wszystko, aby wykorzystać jej umiejętności. Jednym z nich był Reginald Ashby.

Podziemie przestępcze Londynu to wyrafinowani gracze. Ciągła walka o tereny i wpływy. Ana pragnie tylko wolności, którą musi okupić własną krwią, a następnie zabić tych, którzy stoją jej na drodze do jej odzyskania.

Informacje dodatkowe o Protegowana:

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 2023-05-25

Kup książkę Protegowana

Protegowana - opinie o książce

Avatar użytkownika - Anitka_170
Anitka_170
Przeczytane:2023-08-01, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2023,

"Tak, myśl o śmierci towarzyszyła mi nieustannie. Gdy, ściskałam w palcach zimny metal broni, widziałam krew i ciała, wiedziałam, że to mogłam być ja. Często modliłam się do Boga, nie odpowiadał. Może wiedział, że nie miałam prawa do tłumaczenia się z żyć, które odebrałam i jeszcze odbiorę".

Sprzedana w młodym wieku, trafia do ogrodów Ying. Szkolona na egzekutora Triad, trafia pod władzę Cesarza. Zdobyła umiejętności i wiedzę, która pozwala jej na wykonywanie niebezpiecznej pracy. Myślała, że będzie wolna i dokona swojej zemsty, lecz została zakontraktowana na trzy lata. Ma służyć teraz u Michaela Yorka.

Sama w obcym kraju z ludźmi, których nie zna i nie ufa. Musi ponownie się dostosować i przede wszystkim przetrwać.

Czy Anie uda się wykonać zamierzony cel? Jak odnajdzie się w ekipie Yorka?

Lubię styl autorki, miałam już styczność z jej twórczością. Tym razem również zaciekawiona byłam czy jej nowa historia mi się spodoba. Główna bohaterka wydawała mi się silną i zabójczą kobietą. Lubię takie postacie, więc nie mogłam przejść obojętnie obok tej pozycji.

Z początku trudno było mi się wkręcić w przedstawioną historię. Otrzymałam bardzo dużo informacji, musiała minąć chwila, zanim wszystko mi się ułożyło w głowie. Pojawiało się również wiele nazwisk, nie od razu skojarzyłam kto, kim jest. Potrzebowałam czasu, aby się oswoić z tymi wszystkimi bohaterami.

Z każdą kolejną stroną było coraz lepiej. Rozpoznawałam bohaterów i od razu lepiej mi się czytało. Zdążyłam nawet kilku polubić, a zwłaszcza Ashby'iego.

Przyznaję, że przeszkadzały mi momentami zbyt długie opisy. Nie lubię ich za bardzo. Wiem, że były potrzebny, ale mogłoby ich być zdecydowanie mniej.

Fabuła została świetnie poprowadzona, dzieje się dużo i sceny, w których Ana mogła się wykazać, zostały bardzo dopracowane. Ta kobieta to chodzący przywódca, który umie zdobywać sobie szacunek. Strzelaniny, wypadki, porwania to tylko przedsmak tego, co otrzymałam w całej akcji. Sceny erotyczne zdecydowanie należały do gorących i działających na wyobraźnię.

Podsumowując, to całość wypadła naprawdę dobrze. Spędziłam miły czas na lekturze książki.

Ana to młoda i piękna kobieta przyciągająca wzrok. Jest też równie niebezpieczna, o czym przekonali się już co niektórzy. Jest bowiem protegowaną na usługach mafii. Egzekutorem. Nie mając przeszłości, nazwiska ani swojego miejsca na świecie, wychowana w Ogrodach Yong, jest tylko przekładana z rąk do rąk aby wypełnić powierzone jej zadanie. Jedną z takich osób był Reginald Ashby.
   Czy Ana odzyska wolność? Jaka będzie rola Reginalda? Co się wydarzy?

Twórczość Eweliny bardzo sobie cenię. Mam wszystko dotąd wydane powieści, a każda z nich dostarczyła mi całkiem inny pakiet emocji i wrażeń. Najnowsza jest spowita mrokiem. Niebezpieczeństwem i tańcem ze śmiercią.
    Historia głównej bohaterki jest smutna i przejmująca. Autorka oddała pożądane emocje aby dodać fabule odpowiedniej dramaturgii. To, czego doświadczyła oraz to, z czym się zmaga by spełnić swoje marzenia zdecydowanie nie jest wesołe. Poważne, mroczne i ponure.
    Taka zresztą jest w głównej mierze cała historia. Wciąga w sploty wydarzeń serwując totalny rollercoaster emocjonalny. Z malutką iskierką nadziei, która dodaje chwilowej beztroski i otuchy, że mimo wszystko może być dobrze.
   Kreacja pozostałych bohaterów również została poczyniona z dbałością. Ze szczegółami, tak samo jak opisy, które pozwalają rzucić czytelnikowi nowym okiem na całokształt wydarzeń. Dołożone zwroty akcji, dynamika i elementy zaskoczenia doskonale dowartościowały powieść.
   Jednym słowem: bomba. Książka zdecydowanie warta uwagi. Pochłania uwagę do samego końca i ciężko jest odłożyć ją choćby na chwilę. To pozycja idealna zarówno dla fanów autorki, jak i zagmatwanych historii z romansem w tle.

Polecam

Współpraca reklamowa: WasPos

#recenzja

Good Boy. Bajka o zniszczonym chłopcu
Ewelina Maria Mantycka0
Okładka ksiązki - Good Boy. Bajka o zniszczonym chłopcu

"Dobry chłopiec. Zła bajka. Złe decyzje w dobrym życiu.” Można być królem estrady i stracić wszystko. Z-King z dnia na dzień zniknął z mediów...

Duszący zapach bzu (audiobook)
Ewelina Maria Mantycka0
Okładka ksiązki - Duszący zapach bzu (audiobook)

Kontynuacja losów rodziny z ulicy Ogrodowej. Fabian i Lilka próbują zbudować swój związek na kruchym fundamencie zaufania. Miłość, której się nie spodziewali...