Protegowana

"Tak, myśl o śmierci towarzyszyła mi nieustannie. Gdy, ściskałam w palcach zimny metal broni, widziałam krew i ciała, wiedziałam, że to mogłam być ja. Często modliłam się do Boga, nie odpowiadał. Może wiedział, że nie miałam prawa do tłumaczenia się z żyć, które odebrałam i jeszcze odbiorę".

Sprzedana w młodym wieku, trafia do ogrodów Ying. Szkolona na egzekutora Triad, trafia pod władzę Cesarza. Zdobyła umiejętności i wiedzę, która pozwala jej na wykonywanie niebezpiecznej pracy. Myślała, że będzie wolna i dokona swojej zemsty, lecz została zakontraktowana na trzy lata. Ma służyć teraz u Michaela Yorka.

Sama w obcym kraju z ludźmi, których nie zna i nie ufa. Musi ponownie się dostosować i przede wszystkim przetrwać.

Czy Anie uda się wykonać zamierzony cel? Jak odnajdzie się w ekipie Yorka?

Lubię styl autorki, miałam już styczność z jej twórczością. Tym razem również zaciekawiona byłam czy jej nowa historia mi się spodoba. Główna bohaterka wydawała mi się silną i zabójczą kobietą. Lubię takie postacie, więc nie mogłam przejść obojętnie obok tej pozycji.

Z początku trudno było mi się wkręcić w przedstawioną historię. Otrzymałam bardzo dużo informacji, musiała minąć chwila, zanim wszystko mi się ułożyło w głowie. Pojawiało się również wiele nazwisk, nie od razu skojarzyłam kto, kim jest. Potrzebowałam czasu, aby się oswoić z tymi wszystkimi bohaterami.

Z każdą kolejną stroną było coraz lepiej. Rozpoznawałam bohaterów i od razu lepiej mi się czytało. Zdążyłam nawet kilku polubić, a zwłaszcza Ashby'iego.

Przyznaję, że przeszkadzały mi momentami zbyt długie opisy. Nie lubię ich za bardzo. Wiem, że były potrzebny, ale mogłoby ich być zdecydowanie mniej.

Fabuła została świetnie poprowadzona, dzieje się dużo i sceny, w których Ana mogła się wykazać, zostały bardzo dopracowane. Ta kobieta to chodzący przywódca, który umie zdobywać sobie szacunek. Strzelaniny, wypadki, porwania to tylko przedsmak tego, co otrzymałam w całej akcji. Sceny erotyczne zdecydowanie należały do gorących i działających na wyobraźnię.

Podsumowując, to całość wypadła naprawdę dobrze. Spędziłam miły czas na lekturze książki.

Informacje dodatkowe o Protegowana:

Kup książkę Protegowana

Mój do zapomnienia
Ewelina Maria Mantycka 0
Okładka ksiązki - Mój do zapomnienia

Dawno temu spadająca gwiazda zwiastowała, że niewypowiedziane życzenie mogło się spełnić.Calvin Dog Bard wybrał klub ponad rodzinę i dopiął swego –...

Burza w nim
Ewelina Maria Mantycka0
Okładka ksiązki - Burza w nim

Burza w tobie kiedyś się uspokoi, Nash – powiedziała jego dziewczyna, nim zmarła. Nashville Cava stracił nie tylko ją, lecz także dziecko, które...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;