Dzieci Gildii

Tom 2 cyklu Gildia Zabójców

Nareszcie doczekałam się drugiego tomu z cyklu Gildia zabójców i powiem wam, że czas oczekiwania oraz zjedzone nerwy były tego warte. Otrzymałam genialnie napisaną kontynuację, która od pierwszych zdań zaciekawia, intryguje i przyciąga uwagę do tego stopnia, że nie można oderwać się od książki.

Alyssa po ostatnich wydarzeniach bardzo się zmieniła i aby ukryć targające nią emocje bierze zlecenia jakie tylko trafiają w jej ręce. W międzyczasie rozpoczyna się konkurs rekrutów, którzy muszą stanąć do walki, by zapewnić sobie miejsce w Gildii. Oczywiście nikt nie gra tutaj czysto i trzeba się mieć na baczności, by ujść z tego cało.

Nieoczekiwanie bohaterka dostaje ciekawą ofertę z Amerykańskiej organizacji. Jej celem jest czystka pracowników firmy farmaceutycznej, która swym niesprawdzonym lekiem doprowadziła do masowej śmierci niewinnych ludzi. Na miejscu ponownie spotyka dwójkę przyjaciół, którzy są dziećmi tamtejszego władcy Gildii Zabójców.

Co dręczy Alyssę? Czy wykona swe zadanie wraz z Olimpią? Czy jej relacje z Ryu będą takie jak dawniej? Czy jej podwładny Olivier poradzi sobie z zadaniem dla rekrutów i stanie się pełnoprawnym członkiem organizacji?

Jestem zachwycona tą nieprzewidywalną i naprawdę świetną historią, która dopracowana jest w najdrobniejszym szczególe. Warsztat pisarski autorki wyraźnie dojrzał i jest to bardzo zauważalne. Wszystkie wątki oraz postaci idealnie się ze sobą łączą, tworząc spójną całość.

Fabuła jest bardzo dynamiczna, pełno w niej zaskakujących zdarzeń, a rozpoczynające każdy nowy rozdział urywki z młodości Alyssy, wspaniałe zobrazowały jak wyglądało jej życie, gdy jako dziecko stawiała pierwsze kroki w szeregach tej brutalnej armii.

Ucieszyłam się, gdy otrzymałam kilka odpowiedzi na dręczące mnie pytania, lecz na odkrycie wszystkich kart i rozwikłania pewnych tajemnic muszę zaczekać, aż wydana zostanie trzecia część zamykająca tę rewelacyjną serię.
Brawa należą się Stefanik za kreacje postaci. Są one wizytówką tej powieści i nie mogę wyjść z zachwytu, jak dobrze wpasowała ona każdą ich cechę charakteru.

Jeśli liczyliście na ckliwe romansidło, czy lekką opowiastkę to się zawiedziecie. Ta pozycja jest przesiąknięta przelaną krwią, brutalnością, a bohaterowie wręcz czerpią przyjemność, mogąc pozbawić kogoś życia.

Dlatego polecam lekturę tym, którzy lubią mieszankę gatunków, gdzie dominuje sensacja poprzeplatana wątkami z mrocznych thrillerów, a relacje między postaciami są tak pokręcone , że czasem aż ciężko się w tym wszystkim połapać.

Ze swej strony zachęcam do przeczytania tej mocnej pozycji, z którą nuda wam nie zagraża. Pozwólcie się wciągnąć tej niezwykłej treści i przeżyjcie niesamowite przygody, które dostarczą wam niezapomnianych wrażeń oraz emocji. Z całego serca polecam!

Informacje dodatkowe o Dzieci Gildii:

Zobacz opinie o książce Dzieci Gildii

Kup książkę Dzieci Gildii

Gildia zabójców
Małgorzata Stefanik0
Okładka ksiązki - Gildia zabójców

Poznajcie Alyssę, bohaterkę o dwóch twarzach: bezlitosną zabójczynię mordującą z uśmiechem na ustach oraz dziewczynę tęskniącą za normalnym...