Dzieci Gildii

Tom 2 cyklu Gildia Zabójców

DRUGI TOM NIEPRZEWIDYWALNEJ, WCIĄGAJĄCEJ TRYLOGII NEW ADULT O PŁATNYCH ZABÓJCACH.

Droga do elitarnego grona zabójców nie jest usłana różami. Po ukończeniu szkolenia i pierwszego testu pozostali przy życiu rekruci muszą zmierzyć się z ostatecznym egzaminem, a przejdą go tylko ci, którym uda się wyprzedzić konkurentów i wyeliminować cel.
Podczas gdy wszyscy członkowie Gildii są zajęci oglądaniem transmisji z krwawej rozgrywki, Alyssa nieoczekiwane dostaje zlecenie z Amerykańskiej Gildii Zabójców. Eliminacja pracowników firmy farmaceutycznej odpowiedzialnych za wypuszczenie wadliwego leku na rynek daje jej możliwość chwilowego zapomnienia o problemach oraz spotkania z dziedzicami dwóch Gildii - młodą amerykańską zabójczynią Olimpią oraz wygnanym z Azji Ryu.
Jednak czy to wystarczy, by całkowicie oderwać się od rzeczywistości, w której zdradziły ją najbliższe osoby?

Podczas lektury "Dzieci Gildii" wraz z główną bohaterką zadomowisz się w świecie zabójczych organizacji, niebezpiecznych ludzi oraz traumatycznej przeszłości. Już po pierwszym rozdziale przekonasz się, że jak najszybsze skończenie książki w celu poznania wszystkich odpowiedzi będzie Twoim priorytetowym zleceniem.

Marlena Kowalska, m_z_ksiazka

Informacje dodatkowe o Dzieci Gildii:

Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Data wydania: 2022-05-11
Kategoria: Dla młodzieży

Kup książkę Dzieci Gildii

Dzieci Gildii - opinie o książce

Nareszcie doczekałam się drugiego tomu z cyklu Gildia zabójców i powiem wam, że czas oczekiwania oraz zjedzone nerwy były tego warte. Otrzymałam genialnie napisaną kontynuację, która od pierwszych zdań zaciekawia, intryguje i przyciąga uwagę do tego stopnia, że nie można oderwać się od książki.

Alyssa po ostatnich wydarzeniach bardzo się zmieniła i aby ukryć targające nią emocje bierze zlecenia jakie tylko trafiają w jej ręce. W międzyczasie rozpoczyna się konkurs rekrutów, którzy muszą stanąć do walki, by zapewnić sobie miejsce w Gildii. Oczywiście nikt nie gra tutaj czysto i trzeba się mieć na baczności, by ujść z tego cało.

Nieoczekiwanie bohaterka dostaje ciekawą ofertę z Amerykańskiej organizacji. Jej celem jest czystka pracowników firmy farmaceutycznej, która swym niesprawdzonym lekiem doprowadziła do masowej śmierci niewinnych ludzi. Na miejscu ponownie spotyka dwójkę przyjaciół, którzy są dziećmi tamtejszego władcy Gildii Zabójców.

Co dręczy Alyssę? Czy wykona swe zadanie wraz z Olimpią? Czy jej relacje z Ryu będą takie jak dawniej? Czy jej podwładny Olivier poradzi sobie z zadaniem dla rekrutów i stanie się pełnoprawnym członkiem organizacji?

Jestem zachwycona tą nieprzewidywalną i naprawdę świetną historią, która dopracowana jest w najdrobniejszym szczególe. Warsztat pisarski autorki wyraźnie dojrzał i jest to bardzo zauważalne. Wszystkie wątki oraz postaci idealnie się ze sobą łączą, tworząc spójną całość.

Fabuła jest bardzo dynamiczna, pełno w niej zaskakujących zdarzeń, a rozpoczynające każdy nowy rozdział urywki z młodości Alyssy, wspaniałe zobrazowały jak wyglądało jej życie, gdy jako dziecko stawiała pierwsze kroki w szeregach tej brutalnej armii.

Ucieszyłam się, gdy otrzymałam kilka odpowiedzi na dręczące mnie pytania, lecz na odkrycie wszystkich kart i rozwikłania pewnych tajemnic muszę zaczekać, aż wydana zostanie trzecia część zamykająca tę rewelacyjną serię.
Brawa należą się Stefanik za kreacje postaci. Są one wizytówką tej powieści i nie mogę wyjść z zachwytu, jak dobrze wpasowała ona każdą ich cechę charakteru.

Jeśli liczyliście na ckliwe romansidło, czy lekką opowiastkę to się zawiedziecie. Ta pozycja jest przesiąknięta przelaną krwią, brutalnością, a bohaterowie wręcz czerpią przyjemność, mogąc pozbawić kogoś życia.

Dlatego polecam lekturę tym, którzy lubią mieszankę gatunków, gdzie dominuje sensacja poprzeplatana wątkami z mrocznych thrillerów, a relacje między postaciami są tak pokręcone , że czasem aż ciężko się w tym wszystkim połapać.

Ze swej strony zachęcam do przeczytania tej mocnej pozycji, z którą nuda wam nie zagraża. Pozwólcie się wciągnąć tej niezwykłej treści i przeżyjcie niesamowite przygody, które dostarczą wam niezapomnianych wrażeń oraz emocji. Z całego serca polecam!

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2022-06-13, Ocena: 6, Przeczytałam,

Jak dla mnie dość ciekawa kontynuacja tomu pierwszego, dlatego polecam czytać ją po kolei. Zauważyłam już, że będzie część trzecia, dlatego czuję niezwykłe podekscytowanie, ale może po kolei.
Nie wiem jak inni czytelnicy, ale według mnie historia przedstawiona w tym tomie jest nieco jaśniejsza niż w pierwszym. Fabuła jest też ciekawsza i co mnie pozytywnie zaskoczyło, autorka chyba rozwinęła tu swoje pióro. Jest bardziej dojrzalsza niż tom pierwszy i znacznie więcej tutaj się dzieje. Jeśli czegoś nie wiadomo, to znajdziemy tego wytłumaczenie. Czyta się ją lekko, lecz na wdechu, gdyż faktycznie sporo tu wydarzeń. Rekruci będą musieli stawić czoła nie tylko niebezpieczeństwu, ale nawet samemu sobie. Na egzaminie muszą wykazać się wszelką umiejętnością nie tylko powalenia celu, ale i zagrywki psychicznej, by nawet w początkowej fazie ich zmylić. Największym atutem każdego bohatera są tutaj tajemnice. Każdy je posiada i korzysta z dodatkowej wiedzy w sekrecie przed innymi. Nie trudno się domyśleć, że wszystkie chwyty są dozwolone, byleby tylko doprowadziły ich do celu, czyli eliminacji przeciwnika.
W tym tonie Alyssa dostanie pewne zlecenie, które znacznie odgoni ją od własnych problemów. Niby będzie miało być relaksem, jednak, czy faktycznie tak się stanie? Wyprowadzenie leku, który szkodzi na rynek jest dość niebezpieczne, a powstrzymanie całej scenerii będzie wysoce pracochłonne, żeby nie powiedzieć, krwawe.
Tam gdzie miłość muszą być i zdrady, a tych jest znacznie więcej, niżby bohaterka sobie życzyła. Jedno jest jednak pewne, ona nigdy się nie poddaje:-)
Świetna fantastyka jednak dla osób o mocnych nerwach. Jest sporo przemocy i walki o swoje. Jeśli poszukujecie tutaj słodkich uczuć, to ich nie znajdziecie. Tutaj każdy ma swoją cenę, a życie niekiedy jest tańsze niż duma i wygrana. Nie wszystko jakby zostało skończone, ale z uwagi na wiadomość o tomie trzecim teraz tym bardziej mnie ciekawi:-)

Gildia zabójców
Małgorzata Stefanik0
Okładka ksiązki - Gildia zabójców

Poznajcie Alyssę, bohaterkę o dwóch twarzach: bezlitosną zabójczynię mordującą z uśmiechem na ustach oraz dziewczynę tęskniącą za normalnym...