Dziewczyna bez skóry

"Każda historia zawsze ma dwie strony, a prawda często skrywa się w szczegółach kłamstwa"
Matthew po tragicznej śmierci ciężarnej żony przeprowadza się do malutkiego, nudnego miasteczka na Grenlandii. Pracuje jako dziennikarz w gazecie. Za zadanie dostaje opisanie niezwykłego odkrycia - łowczy znaleźli zmumifikowane ciało człowieka, być może jest to nawet wiking. Naukowcy uważają, że jest to znalezisko o którym będzie mówił cały świat.
Następnego dnia okazuje się jednak, że policjant pilnujący zwłok został zamordowany, a sensacyjne znalezisko znika. Ofiara została rozpłatana i wypatroszona. Istnieje podobieństwo między tym morderstwem, a morderstwami sprzed 40 lat. Dodatkowo z więzienia wychodzi dziewczyna, która kilkanaście lat wcześniej pozbawiła życia swoich rodziców i dwie siostry. Matthew uważa, że wszystkie wydarzenia się łączą i prowadzi własne śledztwo. Jednak osoby, które mogą coś wiedzieć nabrały wody w usta, a w sprawę zamieszane są elity. Pojawia się wiele wątków, dokonywane są kolejne zbrodnie, a pytań jest więcej niż odpowiedzi.
Na książkę zwróciłam uwagę z dwóch powodów: jej pięknej okładki oraz umiejscowienia akcji. Nie czytałam nigdy książki, której akcja osadzona jest na Grenlandii. W powieści pojawiają się retrospekcje dotyczące wydarzeń sprzed 40 lat, dzięki czemu dowiadujemy się więcej na temat wydarzeń z przeszłości. Nie lubię narracji 3-osobowej, ale tę książkę czyta się tak dobrze, że w ogóle mi to nie przeszkadzało. Zakończenie mnie bardzo zaskoczyło i sama nie wymyśliłabym lepszego dla tej historii. Książka na pewno nie zawiedzie wielbicieli kryminałów.

Informacje dodatkowe o Dziewczyna bez skóry:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2017-10-11
Tytuł oryginału: Pigen Uden Hud
Dodał/a opinię: ksiazki_i_cytaty

Zobacz opinie o książce Dziewczyna bez skóry

Kup książkę Dziewczyna bez skóry

"Koszmary nie dawały mu spokoju. Zawsze czaiły się na niego w ukryciu i gdy tylko udawało mu się zasnąc, dopadały go i rozszarpywały na strzępy. Noc za nocą. Miesiąc za miesiącem. Te same koszmary. Te same oczy. Głęboko w jego własnych. Śmierć."

"Nie istniało żadne miejsce, w którym mógł się skryć przed swoimi myślami."

Pustelnik
Mads Peder Nordbo0
Okładka ksiązki - Pustelnik

Bohaterowie bestsellerów Dziewczyna bez skóry i Zimny strach powracają w kolejnym mrożącym krew w żyłach thrillerze! Mroczna strona skutego lodem...

Zimny strach
Mads Peder Nordbo0
Okładka ksiązki - Zimny strach

Bohaterowie bestsellera Dziewczyna bez skóry powracają w kolejnym mrożącym krew w żyłach thrillerze! Mroczna Grenlandia, zagadki z przeszłości, młody...