Dziewczyna mojego brata

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2017-09-27
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788380532816
Liczba stron: 300
Tytuł oryginału: The Wright Brother
Dodał/a opinię: Ewelina Żyła

Ocena: 4.17 (6 głosów)

“Miłość jest trudna. Potrafi wstrząsnąć Tobą do głębi jestestwa. Zmienia Cię w inną osobę. Ale to właśnie czyni ją piękną. Kiedy wiesz, że nikt inny na świecie nie mógłby sprawić, że czujesz się wtedy w ten sposób. Kiedy akceptujesz ból i prawdziwie doświadczasz tego, czym jest bycie razem.”
Emery zdradzona przez chłopaka, powraca do rodzinnego miasta, Lubbock. Wraz z przyjaciółką Heidi, pojawia się na przyjęciu ślubnym Sutton Weight. Emery nie ma najlepszych wspomnień z tą rodziną. Już wiele lat temu postanowiła, że nie zbliży się do nich ponownie. Nienawidzi ich i nie chce mieć z nimi nic wspólnego. Jednak zgadza się pójść na przyjęcie ze względu na przyjaciółkę, która dla nich pracuje.

Jensen Wright ma trzydzieści dwa lata i zarządza rodzinnym biznesem. Jest niesamowicie bogaty, a wokół jego rodziny roi się od skandali. Podczas przyjęcia weselnego swojej młodszej siostry, jego wzrok przykuwa Emery. Mężczyzna na początku nie poznaje w niej byłej dziewczyny swojego brata. Kobieta fascynuje go, tym bardziej, że jako jedyna z kobiet nie była nim zainteresowana.

Stara się zbliżyć do kobiety, chociaż wie, że ta jest dla niego czymś zakazanym. Przecież nie można zbliżać się do dziewczyny swojego brata… Jednak on nie potrafi się oprzeć pokusie. Emery wie, że musi trzymać się od Jensena z daleka jeśli chce, aby jej serce nie zostało złamane.

Kiedy zobaczyłam zapowiedź tej książki, od razu mnie zainteresowana. Opis obiecywał, że będzie to fascynująca historia z komplikacjami w tle. Początek czytania nie zapowiadał się najlepiej. Czytanie mi się dłużyło, było nudno, a ja nie mogłam się wkręcić. Myślałam, że nie będę miała tego problemu, a okazało się, że potrzebowałam czasu, aby być na etapie, w którym zacznę czytać z zapartym tchem. Ta książka nie jest idealna. Jest schematyczna, ma swoje plusy i minusy.
Zacznijmy od tych ostatnich.

Postać Emery bardzo mnie denerwowała. Nie widziałam w jej postępowaniu żadnej logiki. Pierwszego dnia była przekonana, że jest zła na cały ród rodziny Wright’ów, ale kiedy jeden z nich zachodzi jej drogę, ona nie ma żadnych oporów, by na drugi dzień zacząć uprawiać z nim seks. Byłam zawiedziona, tym bardziej, że myślałam, że jej postać jest zdecydowaną, pewną siebie kobietą, która dłużej trzyma się swoich postanowień. Tak wiem, że w końcu by wskoczyłaby mu do łóżka, ale myślałam, że trochę minie czasu i chociaż lepiej się poznają. Dla mnie ich relacja odbywała się zbyt szybko, brakowało w niej naturalności i płynności. Jensen okazał się z kolei dość ciekawą postacią chociaż i bez wad. Był tajemniczy, ale z drugiej strony troskliwy, w jakiś sposób skrzywdzony przez los. W jaki? Nie zdradzę, ale to, co robił dla pewnej istoty sprawiło, że miałam dla jego postaci ogromny szacunek, bo w jego sytuacji nie jedna osoba odwróciłaby się na piecie i gdzieś sobie poszła. Jednak z drugiej strony denerwowało mnie to, że odpychał Emery, aby za chwilę zrobić kompletnie co innego.
Pomimo tego książka była dość urocza i nie zabrakło momentów, kiedy czytałam ją z przyjemnością. Kiedy już powieść się rozkręciła, czytało mi się ją dobrze i szybko. Tak jak pisałam, ta książka nie jest bez wad, ale sprawdzi się na jesienne wieczory. Podobało mi się również to, że autorka przeplatała narrację ze strony Emery i Jensena. Lubię ten zabieg w książkach, bo pozwala mi spojrzeć oczami poszczególnej postaci. Na plus mogłabym zaliczyć również to, że pomimo kilku wad głównych bohaterów, autorka postarała się, aby były w jakiś sposób realistyczne. Pozwoliła nam wejrzeć w ich lęki i pragnienia. Pomimo tego, że książka nie spełniła do końca moich oczekiwań, z przyjemnością sięgnę po kolejną część, bo jestem ciekawa losów kolejnego z braci, Landona.

Kup książkę Dziewczyna mojego brata

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Dziewczyna mojego brata
Inne książki autora
Zawsze przy tobie
K.A. Linde0
Okładka ksiązki - Zawsze przy tobie

Najlepsza książka w serii Mister Wright! Miałam cudowne życie, dopóki mój mąż nagle nie umarł. Nigdy sobie nie wyobrażałam, że będę samotną matką...

Spróbujmy jeszcze raz
K.A. Linde0
Okładka ksiązki - Spróbujmy jeszcze raz

Bardzo życiowa historia, o karierze, rodzinie, miłości, przyjaźni i wrogach. Przez sześć tygodni kochaliśmy się z Austinem Wrightem do szaleństwa i pozostało...

Zobacz wszystkie książki tego autora