Dziewczyna mojego brata

Kiedyś chodziłam z jego bratem.

On tego nie pamiętał, a ja wolałabym zapomnieć.

Od dawna nie chciałam mieć nic wspólnego z tą rodziną, ale kiedy wróciłam do domu, Jensen Wright wtargnął w mój świat. Miał pewność siebie miliardera i boski seksapil. Nawet ja musiałam ulec naszej wzajemnej fascynacji. Wpasował się w moje życie niczym brakujący kawałek układanki.

Szkoda, że zapomniał o tym, co mogłoby nas zniszczyć. Bo Jensen Wright niczym się nie dzieli. Z nikim. A jeśli jego brat odkryje prawdę, wszystko może runąć.

Wziąwszy to pod uwagę, czy się nie pomyliłam?

Rekomendacje

The Wright Brother K.A. Linde to książka pełna napięcia i seksu w najlepszym wydaniu!

- A.L. Jackson, autorka bestsellerów New York Timesa.

Właśnie takiej historii pragnęłam i potrzebowałam!

- J. Sterling, autorka bestsellerów New York Timesa.

W The Wright Brother są bogaci, twardzi mężczyźni, jest dramatyzm i oszałamiający seks. To wszystko trzyma w napięciu gorętszym niż lato w Teksasie!

- Jillian Dodd, autorka bestsellerów USA Today.

Jest perfekcyjna od pierwszej do ostatniej strony! Będę wszystkim mówić o tej książce i o historii, którą opowiada, o tajemnicach, fałszu i kłamstwach, erotycznej fascynacji, o absolutnie doskonałym związku między dwojgiem ludzi. Pięć wielkich gwiazdek dla mojej ulubionej powieści pani Linde! - Dena Marie, książkowy blog Fiction Fangirls.

K.A. Linde jest autorką serii Avoiding, która znalazła się na liście bestsellerów USA Today, oraz serii All That Glitters, a także siedmiu innych powieści. Zapalona podróżniczka, czytelniczka i amatorka okazyjnych zakupów, mieszka w Chapel Hill w Karolinie Północnej, z mężem i dwoma cudownymi psami.

Informacje dodatkowe o Dziewczyna mojego brata:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2017-09-27
Tytuł oryginału: The Wright Brother

Kup książkę Dziewczyna mojego brata

Dziewczyna mojego brata - opinie o książce

Avatar użytkownika - dominika_pyza
dominika_pyza
Przeczytane:2017-11-25, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2017,

Moja historia z tą książką jest bardzo prosta. Nasłuchałam się pozytywnych recenzji o naprawdę cudownej obyczajowej książce z niezwykłym wątkiem romantycznym. I wiecie co? Nie podoba mi się to. Bardzo się zawiodłam.

Emery jest w trakcie robienia doktoratu, kiedy w trakcie "niezwykle ciekawych okoliczności"(była w związku z profesorem, swoim opiekunem, ale zastaje go z inną studentką w dwuznacznej sytuacji), musi z niego zrezygnować. Wraca do rodzinnego miasteczka, Lubbock. Jej najlepsza przyjaciółka, Heidi, pracuje w firmie Wrigh Construction i dostaje zaproszenie na ślub siostry szefa. Jako osobę towarzyszącą zabiera ze sobą Emery. Nasza główna bohaterka nie jest tym zachwycona, ze względu na to, że w czasach licealnych chodziła jednym z braci Wrightów. Została wtedy przez niego mocno zraniona.Teraz jednak postanawia cieszyć się życiem i nie patrzeć w przeszłość. Jak możemy się domyśleć Emery i Jensen Wright, czyli główny bohater męski, mają się ku sobie. I oczywiście, żeby było niezwykle barwie, po drodze jest mnóstwo problemów. A tym najbardziej zauważalny jest to, że Emery była dziewczyną jego brata Landona.

Tak jak już wspominałam, miała to być piękna romantyczna historia. I była. Była w 25%. A pozostałe 75% to po prostu erotyk. W dodatku nie najlepszy. Język to była po prostu istna masakra. Z każdą kolejną sceną seksu było coraz gorzej. Większa część opisanych zbliżeń została przedstawiona w sposób "brutalny" (jeżeli tak to mogę określić), obdarty z jakichkolwiek cieni romantyzmu.

Historia jest prosta. Opiera się na jednym filarze pociągu Emery i Jensena. Ale mam wrażenie, że autorka uznała, że przecież nie może być za prosto. Trzeba coś skomplikować, zastosować zwroty akcji. I tego było za wiele. W pewnym momencie, kiedy czytałam, że znowu coś się wydarzyło "niespodziewanego", to wywracałam oczami. No bo ile można. A wykonanie plot twistów było słabe. K.A.Linde wystarczyło 10 stron, żeby coś wprowadzić i zamknąć. To zdecydowanie za krótko.

Kochani, przedstawiam jedną z sytuacji, która mnie w książce, po prostu rozwaliła. Strona 50, wesele siostry Jensena, bohater widzi Emery, po raz pierwszy od 10 lat, i nawet jej nie poznaje, i zaczyna fantazjować o ich stosunku. To była lekka paranoja. Czy tylko ja tak uważam?

Tytuł może sugerować wybór głównej bohaterki między braćmi, ale chociaż tutaj nam tego oszczędzono. Choć trzeba przyznać, że tytuł też nie jest porywający. Mogę również oddać tej książce to, że niezwykle szybko się ją czyta. Wystarczy kilka godzin i spokojnie skończymy czytać. Bez emocji przy zakończeniu.

Zawsze staram się znaleźć jakieś pozytywy w książkach, bo rozumiem, że to, że ja mam negatywny stosunek do książki, to nie znaczy, że nie ma ona plusów czy to, że komuś innemu może się podobać. Tutaj bardzo silnym elementem książki była najlepsza przyjaciółka Emery, Heidi. Ona rozjaśniała powieść, była niezwykle podobna do mnie. Lekko zakręcona w pozytywny sposób, perfekcjonistka, która lubi organizować życie innym. Dialogi między przyjaciółkami to element, który podnosił powieść z samego dna. Były niezwykle śmieszne, ale równocześnie mocno przypominały rzeczywistość. Miałam wrażenie, że jest to zapis moich rozmów z moją przyjaciółką, Dominiką. To było niesamowite. Humor, który pojawia się w książce bardzo mi pasował.

Z tego co wiem, całkiem niedawno swoją premierę druga część serii "Mister Wright". Normalnie uciekałabym od niej jak najdalej, ale tutaj główną bohaterką jest Heidi. Nie jestem pewna na 100%, czy przeczytam "Dobry wybór", ale jak będzie w bibliotece, a ja będę miała chwilę wolnego, to może się skuszę. Ale nic nie obiecuję.

Uczulam, że scen seksu jest niezwykle dużo. Więc, nie jest to książka odpowiednia dla czytelnika poniżej 16 roku życia. Zresztą nie tylko samego seksu, ale w ogóle podtekstów. Jeżeli ma być to książka na prezent, to lepiej się dwa razy zastanowić nad wyborem.

Podsumowując, jeżeli chcecie się przekonać, czy to co napisałam jest prawdą, to przeczytajcie książkę. Ale nie kupujcie jej. Jeżeli macie okazję to pożyczcie, bo w przeciwnym razie możecie stracić pieniądze, a tego bym nie chciała. Nie polecam tej książki. Ma ona na swoje plusy, ale minusy w znacznej części przeważają. Czytacie ją na własną odpowiedzialność. Przykro mi, że tak się zawiodłam. Wiedziałam, że nie będzie to literatura wysoka, ale takiego dna się nie spodziewałam. W mojej ocenie jest to 5/10 punktów, za postać Heidi i bohaterów epizodycznych.

Avatar użytkownika - redgirl_books
redgirl_books
Przeczytane:2019-03-10,
“Miłość jest trudna. Potrafi wstrząsnąć Tobą do głębi jestestwa. Zmienia Cię w inną osobę. Ale to właśnie czyni ją piękną. Kiedy wiesz, że nikt inny na świecie nie mógłby sprawić, że czujesz się wtedy w ten sposób. Kiedy akceptujesz ból i prawdziwie doświadczasz tego, czym jest bycie razem.”
Emery zdradzona przez chłopaka, powraca do rodzinnego miasta, Lubbock. Wraz z przyjaciółką Heidi, pojawia się na przyjęciu ślubnym Sutton Weight. Emery nie ma najlepszych wspomnień z tą rodziną. Już wiele lat temu postanowiła, że nie zbliży się do nich ponownie. Nienawidzi ich i nie chce mieć z nimi nic wspólnego. Jednak zgadza się pójść na przyjęcie ze względu na przyjaciółkę, która dla nich pracuje.

Jensen Wright ma trzydzieści dwa lata i zarządza rodzinnym biznesem. Jest niesamowicie bogaty, a wokół jego rodziny roi się od skandali. Podczas przyjęcia weselnego swojej młodszej siostry, jego wzrok przykuwa Emery. Mężczyzna na początku nie poznaje w niej byłej dziewczyny swojego brata. Kobieta fascynuje go, tym bardziej, że jako jedyna z kobiet nie była nim zainteresowana.

Stara się zbliżyć do kobiety, chociaż wie, że ta jest dla niego czymś zakazanym. Przecież nie można zbliżać się do dziewczyny swojego brata… Jednak on nie potrafi się oprzeć pokusie. Emery wie, że musi trzymać się od Jensena z daleka jeśli chce, aby jej serce nie zostało złamane.

Kiedy zobaczyłam zapowiedź tej książki, od razu mnie zainteresowana. Opis obiecywał, że będzie to fascynująca historia z komplikacjami w tle. Początek czytania nie zapowiadał się najlepiej. Czytanie mi się dłużyło, było nudno, a ja nie mogłam się wkręcić. Myślałam, że nie będę miała tego problemu, a okazało się, że potrzebowałam czasu, aby być na etapie, w którym zacznę czytać z zapartym tchem. Ta książka nie jest idealna. Jest schematyczna, ma swoje plusy i minusy.
Zacznijmy od tych ostatnich.

Postać Emery bardzo mnie denerwowała. Nie widziałam w jej postępowaniu żadnej logiki. Pierwszego dnia była przekonana, że jest zła na cały ród rodziny Wright’ów, ale kiedy jeden z nich zachodzi jej drogę, ona nie ma żadnych oporów, by na drugi dzień zacząć uprawiać z nim seks. Byłam zawiedziona, tym bardziej, że myślałam, że jej postać jest zdecydowaną, pewną siebie kobietą, która dłużej trzyma się swoich postanowień. Tak wiem, że w końcu by wskoczyłaby mu do łóżka, ale myślałam, że trochę minie czasu i chociaż lepiej się poznają. Dla mnie ich relacja odbywała się zbyt szybko, brakowało w niej naturalności i płynności. Jensen okazał się z kolei dość ciekawą postacią chociaż i bez wad. Był tajemniczy, ale z drugiej strony troskliwy, w jakiś sposób skrzywdzony przez los. W jaki? Nie zdradzę, ale to, co robił dla pewnej istoty sprawiło, że miałam dla jego postaci ogromny szacunek, bo w jego sytuacji nie jedna osoba odwróciłaby się na piecie i gdzieś sobie poszła. Jednak z drugiej strony denerwowało mnie to, że odpychał Emery, aby za chwilę zrobić kompletnie co innego.
Pomimo tego książka była dość urocza i nie zabrakło momentów, kiedy czytałam ją z przyjemnością. Kiedy już powieść się rozkręciła, czytało mi się ją dobrze i szybko. Tak jak pisałam, ta książka nie jest bez wad, ale sprawdzi się na jesienne wieczory. Podobało mi się również to, że autorka przeplatała narrację ze strony Emery i Jensena. Lubię ten zabieg w książkach, bo pozwala mi spojrzeć oczami poszczególnej postaci. Na plus mogłabym zaliczyć również to, że pomimo kilku wad głównych bohaterów, autorka postarała się, aby były w jakiś sposób realistyczne. Pozwoliła nam wejrzeć w ich lęki i pragnienia. Pomimo tego, że książka nie spełniła do końca moich oczekiwań, z przyjemnością sięgnę po kolejną część, bo jestem ciekawa losów kolejnego z braci, Landona.
Avatar użytkownika - anin891
anin891
Przeczytane:2020-04-08, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2020,

Miałam ochotę na erotyk, weszłam w tę kategorię e-booków, patrzę: cała seria. No to sobie pomyślałam, że dopieszczę się za wsze czasy, zaczęłam czytać i... gdzie ta erotyka?
Miałam akurat potrzebę czytania czegoś mało wymagającego i tu się nie zawiodłam.
Czyta się fajnie, ale nie tego oczekiwałam po tej książce. Owszem, historia momentami zaskakuje, ma kilka wartkich zwrotów akcji, ale ja tam chciałam uprawiać seks razem z bohaterami - tego mi zabrakło.
Nie jest to lektora wyższych lotów, ale takiej nie oczekiwałam. Raczej wyrzuciłabym to w worek z dość płytką pisaniną. Dobre na odmóżdżenie i dla tych, którzy nie oczekują wysokiego poziomu. W każdym razie sięgnę po drugi tom, ale tylko temu, że nie jestem zdecydowana czy mi się ta książka podoba, czy nie, więc mam nadzieję, że w sumie wyjdzie to na plus.

Ot takie sobie czytadło. Taki erotyczny romans z elementami obyczajówki. Nic odkrywczego. Mam jednak dwie pozostałe części więc kiedyś je dla rozrywki przeczytam, jak ponownie zmęczę się cięższą tematyką.

Avatar użytkownika - KasiaDrapacz
KasiaDrapacz
Przeczytane:2018-02-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Typowe romansidło, ale wielki plus za styl pisania - bardzo lekki i przyjemny, bez zbędnego lania wody itp :) jad z koksem dalej, Dobry wybór wpada na tapetę :)

Avatar użytkownika - rudablondynkarec
rudablondynkarec
Przeczytane:2017-11-27, Ocena: 5, Przeczytałam, 2017,

Emery i Jensen spotykają się przypadkiem na weselu. Łączy ich jedna osoba - dla niego brat a dla niej były chłopak. Czy z tego coś wyniknie? Czy przeszłość zniszczy przyszłość?

Według mnie jest to fajna historia opowiadająca o szaleńczym pożądaniu. Pokazuje jak silne potrafią być więzi emocjonalne między ludźmi. W książce poruszony jest aspekt przeszłości, która wpływa na nadchodzącą przyszłość.
Czytelnik odczuwa wszystkie emocje, które poruszone są w tej historii. Oprócz pożądania odczuwa się także ból i niewiare oraz szczęście.
Jak dla mnie książka fajna, a do tego lekka i zabawna oraz do pochłonięcia w jeden dzień.

Moja ocena: 8/10

Teraz albo nigdy
K.A. Linde0
Okładka ksiązki - Teraz albo nigdy

Pełna emocji opowieść o tym, jak przyjaźń zmienia się w miłość. Byłam po prostu siostrzyczką jego przyjaciela. Ale on zawsze był dla mnie kimś więcej...

Dobry wybór
K.A. Linde0
Okładka ksiązki - Dobry wybór

Zakazany owoc kusi najbardziej. "Zawsze przestrzegam jednej zasady: nie łączyć spraw zawodowych z osobistymi." Kiedy po odniesionej kontuzji sportowej...