Dziewczyna w realu

Dziewczyna w realu" porusza niezwykle ważny temat, zwłaszcza że jest on przestawiony z punktu widzenia dojrzewającej nastolatki. A jako mama dwóch dziewczynek, bardzo się cieszę że ta powieść trafiła w moje ręce.
Autorce w fantastyczny sposób udało się przedstawiać bardzo ważną problematykę za pomocą lekkiego stylu. Sama fabuła wzbudza wiele emocji. Czasem miałam ochotę się śmiać, a czasem płakać. Historia Evie wciąga, i to od pierwszej strony. To jest ten rodzaj książki, którą czyta się w w ciągu jednego wieczoru, co zawdzięczamy wspomnianemu już lekkiemu stylowi pisarki8. Spotkamy się tu również z wątkami hejtu że strony rówieśników, którego doświadczyła nasza bohaterka. Ten problem dotyka coraz więcej dzieci i nastolatków, dlatego ważne jest tu wsparcie rodziców, którego Evie niestety nie miała. Tamsin Winter opisała , jakie skutki może nieść ze sobą bycie infuancerem. Pokazujemy w sieci, tylko to co wystylizowane i wyreżyserowane, a po drugiej stronie obiektywu kryje prawdziwe życie. Życie Evie daleko było od ideału. A najgorsze w tym to, że było to decyzją jej rodziców, a nie jej wyborem. Książka jest przeznaczona zarówno dla młodych, jak i starszych odbiorców, a tak naprawdę dla wszystkich. Że względu na swój aktualny przekaz ta historia jest bardzo ważna pozycją, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy wpływy social-mediów są ogromne i znacząco wpływają na kształtowanie młodych ludzi. Polecam! ‼️

Informacje dodatkowe o Dziewczyna w realu:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2023-11-15
Kategoria: Dla młodzieży
Tytuł oryginału: Girl (In Real Life)
Dodał/a opinię: Aneta Dąbrowska

Tagi: Dzieci od ok. 13 lat

Zobacz opinie o książce Dziewczyna w realu

Kup książkę Dziewczyna w realu

Siemowit Zagubiony