Dziewczynka-Stonka i inwazja martwiaków

Książka opowiada o przygodach tytułowej, niezwykłej dziewczynki, jej rodzinie oraz znajomych. Czemu Dziewczynka-Stonka jest taka wyjątkowa? Jest bardzo inteligentna a jej plecy pokrywają prężkowate skrzydła jak u stonki! W miasteczku Dziewczynki zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Zmutowane zwierzęta chodzą po ulicy, ludzie znikają i są mordowani. Dziewczynka stara się za wszelką cenę rozwiązać ta zagadkę więc pomogą detektywowi Skutecznemu, oraz prowadzi własne śledztwo. Sytuacja staje się coraz bardziej niebezpieczna.

Dziewczynka-Stonka się zasmuciła. Po raz pierwszy się dowiedziała, że uroda nie ma nic wspólnego z uprzejmością.

Książka już na początkowych stronach mnie zszokowała. Myślałam że ta niewielka książeczka to jakaś historyjka dla dzieci, lekka, przyjemna, z morałem. Okazało się że tak nie jest.... Dziewczynka-Stonka i inwazja martwiaków to opowieść pełna grozy, w dużym wątkiem kryminalnym z elementami fantastyki a nawet bym powiedziała że napisana w stylu groteskowym. Historia zawarta w tej książce jest niebanalna, nieprzewidywalna i przedziwna. Aż ciężko było się oderwać! Książka w szczególny sposób pokazuje różnorodność ludzi i podkreśla takie wartości jak tolerancja, rodzina i bezinteresowność.

Polecam każdemu. Ta książką jest dla starszych dzieci, młodzieży jak i dla dorosłych. Szczególną rzeczą jest również to że z każdej sprzedanej książki złotówka idzie na schronisko dla zwierząt!

Informacje dodatkowe o Dziewczynka-Stonka i inwazja martwiaków:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2015-12-18
ISBN: 978-83-941770-2-7
Dodał/a opinię: Kinga Janusz

Zobacz opinie o książce Dziewczynka-Stonka i inwazja martwiaków

Kup książkę Dziewczynka-Stonka i inwazja martwiaków

Dziewczynka-Stonka i krwawe gody
Marta Borkowska0
Okładka ksiązki - Dziewczynka-Stonka i krwawe gody

"Dziewczynka-Stonka i krwawe gody" Marty Borkowskiej to druga część przygód tytułowej bohaterki – niezwykłej dziewczynki obdarzonej ponadprzeciętną...