Dziewczyńskie sprawy. Przewodnik po dojrzewaniu

Jak wspominacie swój okres dojrzewania? Czy brakowało Wam wtedy możliwości porozmawiania z kimś bliskim na temat seksu, miesiączki, itp? Z czego czerpaliście informacje?

Zapewne nie jedna osoba z mojego rocznika pomyśli odrazu o „BRAVO” i „BRAVO GIRL” 🌸 Pamiętam te listy czytelniczek oraz czytelników, którzy chcieli być bardziej świadomi i dowiedzieć się czegoś więcej o dojrzewaniu. Dla wielu rodziców taka tematyka to temat TABU… Niestety jest to dość przykre, ale bardzo często spotykane zjawisko. Dlatego cieszę się, że powstaje coraz więcej książek, które mogą pomóc rodzicom przebrnąć przez trudne rozmowy.

Do jednej z takich książek możemy zaliczyć przepięknie wydaną pozycję pod tytułem „Dziewczyńskie sprawy. Przewodnik po dojrzewaniu” autorstwa dwóch norweskich lekarek. Książka skierowana jest dla dziewczyn w wieku 9-16 lat i napisana została bardzo przestępnym językiem. Autorki w dokonały sposób opisują świat kobiecych spraw i odpowiadają na pytania, które nurtują niejedną nastolatkę. Jednym słowem dla mnie ta książka to istne cudo! Jej genialnym uzupełnieniem są przepiękne ilustracje wykonane przez niejednokrotnie nagradzaną Maghhild Winsnes. Znajdziecie tam nawet ilustrację jak zakładać podpaskę co dla wielu młodych kobietek będzie napewno przydatne.

Prócz spraw związanych z menstruacją, współżyciem, itp. znajdziemy rozdział o interpłciowości oraz przeczytamy o emocjach, które targają nastolatkami. Autorki opowiadają o osobach trans, cis i co najważniejsze utwierdzają nas w przekonaniu, że możemy kochać kogo chcemy i nie doradzają jak wyjść z „cienia”.

Na samym końcu książki znajdziemy także adresy stron na których możemy znaleźć pomoc i porozmawiać z kimś doświadczonym.

Zdecydowanie polecam tę książkę każdemu rodzicowi i nastolatce. Takich książek zdecydowanie brakowało w momencie kiedy sama wchodziłam w wiek dojrzewania. Dlatego bardzo się cieszę, że zaczęły się one pojawiać na rynku wydawniczym. Dlatego nie zastanawiajcie się tylko podarujcie ten poradnik młodym damom z rodziny! Jestem pewna, że będą bardzo zadowolone.

Informacje dodatkowe o Dziewczyńskie sprawy. Przewodnik po dojrzewaniu:

Kup książkę Dziewczyńskie sprawy. Przewodnik po dojrzewaniu

Chłopackie sprawy. Przewodnik po dojrzewaniu
Ellen Stkken-Dahl0
Okładka ksiązki - Chłopackie sprawy. Przewodnik po dojrzewaniu

WSZYSTKO, CO CHCESZ WIEDZIEĆ O CIELE, TOŻSAMOŚCI I SEKSIE To się dzieje! Twoje życie wywraca się do góry nogami. Ciało się zmienia, hormony przejmują...

Radości z kobiecości. czyli wszystko o zarządzaniu narządami
Ellen Stkken-Dahl0
Okładka ksiązki - Radości z kobiecości. czyli wszystko o zarządzaniu narządami

Radości z kobiecości  to niezwykłe kompendium wiedzy dla kobiet (i nie tylko!) w każdym wieku. To książka, która w lekki, zabawny, a przy tym...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis