Dziki poradnik przetrwania. Megaporcja wiedzy o zwierzętach

Podczas kiedy my siedzimy bezpieczni w domu, tuż za naszym oknem ktoś może walczyć o przetrwanie, na przykład mała polna myszka, która właśnie została złapana przez kota. Kiedy o tym pomyślimy, wydaje nam się to absurdalne, ale tak naprawdę zwierzęta posilają się innymi zwierzętami i w sumie nigdy nie wiadomo, które z nich zje dzisiaj śniadanie, a które tym śniadaniem zostanie.
Kiedy nadchodzi niebezpieczeństwo, każdy broni się jak może nawet te najmniejsze robaczki, jedno zwierzę ucieka, drugie hałasuje, trzecie próbuje wtopić się w tłum, a jeszcze inne udaje, że nie żyje. Młode bociany potrafią mdleć, kiedy tylko wyczują zagrożenie, a kiedy ono mija, wracają do aktywności, jak gdyby nigdy nic.
Takich ciekawostek w tej książce znajdziemy o wiele więcej, poznamy takie informacje, w które trudno będzie nam uwierzyć, ale w świecie przyrody wszystko się może zdarzyć. Zabrane są tutaj zwierzęta, które mieszkają wśród nas, ale również takie z innych kontynentów, zarówno te wodne, lądowe, jak i te, które większość czasu spędzają w ziemi lub w powietrzu. Całość rozbudzi nasz apetyt na obserwacje tych stworzeń, które są wśród nas, ponieważ to wszystko, pomimo że jest dość brutalne, to również jest bardzo ciekawe, natury nie zmienimy, ale możemy się czegoś nowego o niej dowiedzieć.
Informacji jest tutaj ogrom, ale nie są one nachalne, zapisane są one w tekście, który czyta się jak opowieść, to wszystko jest tak wciągające, że ciężko się oderwać i nie wiadomo kiedy kończy się dany rozdział. Jest tutaj również bardzo dużo zdjęć, są one piękne, barwy tych zwierząt zachwycają i sprawiają, że jak zahipnotyzowani się w nie wpatrujemy.
Książki dla dzieci zawsze oceniam z Zuzią, w końcu to ona decyduje w tym temacie, tutaj miłość była od razu, co chwila padały pytania, co to za zwierzę, dlaczego tak wygląda lub tak się zachowuje, więc mam pewność, że ta książka obudzi w innych dzieciach taką samą ciekawość.

Informacje dodatkowe o Dziki poradnik przetrwania. Megaporcja wiedzy o zwierzętach:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2022-08-10
Dodał/a opinię: Karolina Radlak

Zobacz opinie o książce Dziki poradnik przetrwania. Megaporcja wiedzy o zwierzętach

Kup książkę Dziki poradnik przetrwania. Megaporcja wiedzy o zwierzętach

Dziki poradnik gadania. Megaporcja wiedzy o zwierzętach
Agnieszka Graclik0
Okładka ksiązki - Dziki poradnik gadania. Megaporcja wiedzy o zwierzętach

Czy można wyznać komuś miłość, tłukąc głową w drewnianą deskę? Czy da się krzyknąć tak głośno, żeby usłyszeli po drugiej stronie Oceanu Atlantyckiego?...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;