Dziki poradnik przetrwania. Megaporcja wiedzy o zwierzętach

"Dziki poradnik przetrwania. Megaporacja wiedzy o zwierzętach" to ogromny zbiór wiedzy na temat zwierząt, a konkretnie... o ich metodach obrony przed drapieżnikiem, kamuflażu, by nie zostać złapanym i zjedzonym. Naprawdę wiedzy jest tu od groma, a co ważne, jest wiele ilustracji, które przedstawiają omawiane zwierzę.
Poradnik składa się z sześciu lekcji, tak jak rozdziały w książce. Każda z lekcji omawia różne metody przetrwania. Możesz dowiedzieć się, jak zostać mistrzem kamuflażu, współpracować z innymi, wtedy siła się oczywiście zwiększa, zaskoczyć przeciwnika, bądź uciekać, ale nie w taki oczywisty sposób, jak brać nogi za pas.
Dla dzieci jest to świetna dawka wiedzy, ponieważ dowiedzą się nowych faktów o zwierzętach, które już znają, ale także o tych, które widzą pierwszy raz. A uwierzcie, ilustracje w formie zdjęć są przeurocze i mocno hipnotyzują czytelnika, by dłużej zawiesić na nich oko. Ja jestem zachwycona!
Na tych 300 stronach, które mogą troszeczkę przerażać, nie ma aż tak wiele treści. Oczywiście dla młodszych czytelników może to stanowić problem, ponieważ czcionka jest mniejsza, ale wtedy doradzam wspólne czytanie z rodzicami. Jeśli chodzi o nieco starsze dzieci, to problemu nie ma, zwłaszcza że książka jest przeznaczona dla dzieci w wieku 9-12 lat. Uważam jednak, że wiek nie ma tu za dużego znaczenia, jeśli ktoś się interesuje takimi tematami.
Nie dość, że to mocna i cudowna dawka wiedzy nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych, to przy okazji można się świetnie bawić, ponieważ niektóre metody obrony, kamuflażu zwierząt są dość... niekonwencjonalne? Chyba tak najlepiej nazwać to, do czego potrafią się zmobilizować, co dla nas ludzi jest czymś dziwnym, wręcz niewyobrażalnym.
Zwierzętom nie można odmówić pomysłowości i sprytu. Są to naprawdę inteligentne stworzenia i człowiek może się tylko od nich uczyć. Bardzo, ale to bardzo polecam i gwarantuję, że miło spędzicie czas przy lekturze.

Informacje dodatkowe o Dziki poradnik przetrwania. Megaporcja wiedzy o zwierzętach:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2022-08-10
Dodał/a opinię: gdziejatamksiazk

Zobacz opinie o książce Dziki poradnik przetrwania. Megaporcja wiedzy o zwierzętach

Kup książkę Dziki poradnik przetrwania. Megaporcja wiedzy o zwierzętach

Dziki poradnik gadania. Megaporcja wiedzy o zwierzętach
Agnieszka Graclik0
Okładka ksiązki - Dziki poradnik gadania. Megaporcja wiedzy o zwierzętach

Czy można wyznać komuś miłość, tłukąc głową w drewnianą deskę? Czy da się krzyknąć tak głośno, żeby usłyszeli po drugiej stronie Oceanu Atlantyckiego?...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska