Eleonora i Park

Musiałam kilka dni się oswoić po lekturze...

Całkiem inna odsłona Rainbow Powell (mieliście okazję u mnie widzieć recenzję Fangirl).

Ileż ta książka wywołuje poruszeń!

Ileż emocji!

Eleonora to dziewczyna poturbowana przez życie, której oprócz szykan rówieśników dokucza spora bieda a także ojczym tyr*n.

Park ma kochający dom, nie bez skaz jednak w porównaniu z Eleonorą to żyje niczym w bajce.

Tych dwoje spotyka się w szkolnym autobusie i tu pojawia się motyw hate to love w wersji slow.

Z początku nie zapałali do siebie nawet zwyczajną, ludzką życzliwością.

Jednakże pod wszystkimi pozorami, pod skrzętnie skrywanymi tajemnicami, zobaczyli w sobie kogoś wartościowego.

Ich droga ku przyjaźni i miłości nie była łatwa.

Musieli znieść wiele wyrzeczeń, musieli uważać na wiele rzeczy a także spróbować znaleźć wspólny język.

Pokonać swoje kompleksy, swoje słabości, znaleźć odwagę - to nie jest łatwe.

Bardzo mnie bolało to, co przeżywała Eleonora i trochę się nie dziwię, że reagowała tak a nie inaczej.

Dziwiłam się jej matce ale i na to jest wytłumaczenie, chociaż może nie.

Jako matka powinna zrobić wszystko dla dobra dzieci.

Zakończenie nie było takie, jakiego by się można było spodziewać, słodko gorzkie ale z nadzieją na jutro.

Nieprzewidywalne.

Mimo, że akcja nie jest bardzo dynamiczna to jednak książka trzyma w napięciu, nie chce się jej odkładać i przyjemnie płynąć przez kolejne dni z tą dwójką.

Całkiem fajnie było się wczuć w klimat tamtych lat, gdzie królowały kasety, David Bowie, U2 i trwała ondulacja.

Bo rzecz dzieje się w roku 1986 - tak się składa, że w tym roku na świat przyszedł mój mąż.

Eleonora, muszę przyznać, jest bardzo kreatywna - chyba w życiu bym nie wpadła na to, jak można ukryć ubytki w stroju.

Temat, jaki się pojawił - szykanowania w szkole- niestety wciąż jest aktualny.

Teraz także dzieci potrafią być podłe, gdy ktoś odbiega od normy, ma mniej niż Ty...

Niestety, takie zachowanie wynosi się z domu.

Naprawdę warto poznać tę książkę, by wyruszyć w drodze ku przyszłości, odnaleźć swoje lepsza ja i zobaczyć, jak rozwija się ta niełatwa miłość między dwojgiem nastolatków.

Informacje dodatkowe o Eleonora i Park:

Kup książkę Eleonora i Park

Eleonora i Park
Rainbow Rowell0
Okładka ksiązki - Eleonora i Park

Eleonora i Park to kolejna wyśmienita książka Rowell Rainbow, która tym razem zdecydowała się przedstawić nam losy oryginalnej pary - miedzianowłosej...

Eleanor and Park
Rainbow Rowell0
Okładka ksiązki - Eleanor and Park

"Bono met his wife in high school," Park says. "So did Jerry Lee Lewis," Eleanor answers. "I’m not kidding," he says. "You should be," she says,...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;