Enklawa

Tom 1 cyklu Vestmanna

Książka autorstwa Ove Løgmansbø pt. „ Enklawa” pod pseudonimem Remigiusz Mróz to pierwsza część trylogii skandynawskiego kryminału uważam za udany.

Jest to pierwsza książka, którą przeczytałam Remigiusza Mroza i przyznam, że każdą ze stron analizowałam bardzo dokładnie.

Uważam, że został bardzo precyzyjnie przez autora czas wydarzeń, gdyż można było wywnioskować co się wydarzy dalej poznając po kolei losy mieszkańców Wysp Owczych.

Hall Olsen to wyrazista postać, a nade wszystko tajemnicza, co podkreśla jego twardy charakter.

Katrine policjantka potrafi zaskoczyć niespodziewanie z każdej strony przy czym nie zabraknie jej odwagi i czujności zawodowej.

Poznając losy głównego bohatera Olsena odebrałam go pozytywnie, gdyż przeżył wiele chwil grozy. Owszem przeżył, ale ma prawo czuć się niepewnie wśród społeczności, która na co dzień nie jest otwarta na problemy nastolatek.

Autor zaskakuje Czytelnika zakończeniem, gdyż sami bohaterowie pod koniec sami czują się zagubieni w sytuacji, która się wydarzyła – morderstwo Pouli.

Tekst dobrze się czyta przez to, że jest zamieszczona wyraźna czcionka.

Nie zabraknie w tekstach dialogowych humoru, który został odpowiednio skonstruowany przez autora.

Każdy z nas Czytelników ma kilka cech charakteru Halla Olsena, który walczy, zadaje sobie pytania, ale ma do siebie lekki dystans, kocha swoją córkę.

Twarda oprawa ze skrzydełkami, 400, Wydawnictwo Dolnośląskie Publicat, Poznań, 2016.

Zapraszam do przeczytania Enklawy autorstwa Ove Løgmansbø, która tworzy charakterystyczny i interesujący świat skandynawskiego kryminału.

Informacje dodatkowe o Enklawa:

Kup książkę Enklawa

Prom
Ove Logmansbo (właśc. Remigiusz Mróz) 0
Okładka ksiązki - Prom

Prom płynący z Hirsthals w Danii zatrzymuje się na wodach przybrzeżnych Wysp Owczych. Z jednostką nie ma kontaktu, nic jednak nie wskazuje na to, by miała...

Połów
Ove Logmansbo (właśc. Remigiusz Mróz)0
Okładka ksiązki - Połów

Raz do roku wody wokół Wysp Owczych przybierają krwawy odcień. Mieszkańcy urządzają grindadráp, czyli tradycyjny połów grindwali....