Enola Holmes. Sprawa złowieszczych bukietów

Tom 3 cyklu Enola Holmes

Przygody młodej detektyw, wciągają zarówno młodszych, jak i starszych czytelników, dlatego tak bardzo wypatrywana jest kolejna, nowa historia zaradnej Enoli Holmes, która staje się sławniejsza niż jej brat Sherlock.
Tym razem dziewczyna postanawia odszukać doktora Watsona, którego poznała i bardzo polubiła, niestety musi zmienić image, ponieważ podejrzewa, że jej bracia wiedzą, kogo poprzednio udawała, nie ułatwia jej sytuacji też to, że zaginiony to bliski znajomy Sherlocka.
Dziewczyna już od samego początku bystrze zwracała uwagę na szczegóły i dzięki temu od razu wśród pięknych bukietów u pani Watson odnalazła ten, który nie pasował do reszty, a potem przypadkiem wpadła na trop osoby, która posiada szklarnie.
Książkę pochłonęłam na raz, jest świetnie napisana, wciąga i zaciekawia, a jest to już część trzecia i nadal mam ochotę na więcej. Co prawda nie wiem, czy nastolatka sama mogłaby mieszkać gdzieś niezauważona i naprawdę potrafiłaby zmienić się tak, żeby udawać dorosłą damę, ale warto rozwinąć swoją wyobraźnię i przymknąć na to oko, bo historia jest tego warta. Szczerze mówiąc, chciałabym zobaczyć, jak Enola strojem i makijażem potrafi się tak bardzo zmienić, niesamowite jest to, że tak potrafi się przeistoczyć, że nie poznaje jej nawet rodzony brat.
Ta historia ma świetną akcję, dużo się tutaj dzieje i są też momenty dramatyczne i chociaż czytelnik wie, że wszystko będzie dobrze to i tak mocno je przeżywa. Enola to bardzo silna dziewczyna walczy o siebie oraz swoją wolność, bardzo tęskni też za mamą, chociaż rozumie jej decyzję o ucieczce to trochę ma do niej żal, że zostawiła ją samą, cały czas próbuje ją odnaleźć tak, żeby mogły żyć we dwie z dala od Sherlocka i Mycrofta.
Nie mogę doczekać się kolejnej przygody Enoli, którą na pewno pochłonę z taką samą ochotą jak poprzednie, bo tej postaci nie da się nie lubić, a do tego opis kolejnej części sprawia, że mam ochotę przeczytać ją od razu.

Informacje dodatkowe o Enola Holmes. Sprawa złowieszczych bukietów:

Tytuł oryginału: An Enola Holmes Mystery. The Case of the Bizarre Bouquets
Tłumaczenie: Elżbieta Gałązka-Salamon
Ilustracje:brak
Dodał/a opinię: Karolina Radlak

Tagi: literatura angielska Anglia XIX wiek Sherlock Holmes zaginięcie perdytorystka Enola Holmes doktor Watson mowa kwiatów bukiet przebranie ogłoszenie szyfr

Zobacz opinie o książce Enola Holmes. Sprawa złowieszczych bukietów

Kup książkę Enola Holmes. Sprawa złowieszczych bukietów

Sprawa tajemniczego zniknięcia księżnej
Nancy Springer 0
Okładka ksiązki - Sprawa tajemniczego zniknięcia księżnej

Finałowy tom serii o przygodach Enoli Holmes! Gdzie jest księżna del Campo? Kolejna sprawa młodej detektywki wymaga od niej nie lada sprytu, wyjątkowych...

Enola Holmes. Sprawa zaginionego markiza
Nancy Springer0
Okładka ksiązki - Enola Holmes. Sprawa  zaginionego markiza

Sherlocka Holmesa nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, lecz mało kto wie o Enoli Holmes, jego młodszej siostrze parającej się również zawodem detektywa...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;