„Enola Holmes” wróci z 2 częścią. Adaptacja potwierdzona

Data: 2021-09-27 14:35:32 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Kolejny film oparty na twórczości Nancy Springer zostanie zrealizowany przez Netflix. Data premiery nie jest jeszcze znana. 

Obrazek w treściFot. Alex Bailey / Legendary
  • Netflix oficjalnie zapowiedział, że powstanie 2 film o Enoli Holmes. 
  • Produkcję w krótkim klipie zapowiedział jeden z odtwórców głównych ról – Louis Patridge.
  • Szczegóły dotyczące kolejnego filmu z udziałem Millie Bobby Brown nie są jeszcze znane. 

W czasie sobotniej konferencji dla fanów serwisu Netflix potwierdzono, że powstanie kolejna część filmowej serii Enola Holmes. Filmy opowiadające o losach siostry słynnego detektyw powstają na bazie powieści Nancy Springer. 

Enola Holmes 2 – będzie kolejna część 

Enola Holmes 2 zostanie zrealizowana przez Netflix – ta informacja została oficjalnie potwierdzona przez streamingowego giganta w czasie konferencji Tudum – wydarzenia skierowanego do fanów filmów i seriali. 

Może zainteresować cię także...

Choć w czasie wydarzenia nie podano szczegółów – takich jak data premiery czy opis fabuły nowej części – to w nowej części na pewno znów spotkamy się z Enolą (w tej roli Millie Bobby Brown) oraz lordem Tewkesburym, którego gra Louis Patridge. Patridge zapowiedział także nową część w zabawnym klipie emitowanym w czasie wydarzenia: 

Enola Holmes 2 – adaptacja znanych powieści 

Przypomnijmy, że pierwszy film z cyklu swoją premierę miał jesienią ubiegłego roku i spotkał się z dość dużym zainteresowaniem ze strony widzów. W roli głównej w produkcji wystąpiła Millie Bobby Brown, znana z postaci „Jedenastki” w Stranger Things. Oprócz niej w filmie wystąpili również Sam Claflin (znany m.in. z filmu Igrzyska Śmierci. W pierścieniu ognia, Zanim się pojawiłeś czy Adrift) oraz Henry Cavill, który zaangażowany jest także w inny hit Netflixa – serial Wiedźmin. Produkcja oparta jest na cyklu książek Andrzeja Sapkowskiego.

Film Enola Holmes oparty była na powieści Enola Holmes. Sprawa zaginionego markiza autorstwa Nancy Springer. Na cykl amerykańskiej autorki składa się obecnie siedem tytułów, z czego spora część z ich ukazała się w polskim przekładzie nakładem Wydawnictwa Poradnia K. Obecnie w języku polskim dostępne są – oprócz pierwszego tomu – książki Sprawa leworęcznej lady, Sprawa złowieszczych bukietów oraz Sprawa osobliwego wachlarza

Pierwszą książkę z serii – Sprawę zaginionego markiza – kupić można w dobrej cenie poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Enola Holmes. Sprawa leworęcznej lady
Nancy Springer12
Okładka książki - Enola Holmes. Sprawa leworęcznej lady

Enola Holmes. Sprawa leworęcznej lady to druga książka opowiadająca historię Enoli Holmes, młodszej siostry najsłynniejszego detektywa na świecie. Enolę...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Tam, gdzie nie pada
Michael Sowa
Tam, gdzie nie pada
Przepustka do męskości
Paweł Pollak
Przepustka do męskości
Żyje się tu i teraz
Katarzyna Kaźmierczak
Żyje się tu i teraz
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Pokaż wszystkie recenzje