Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Oryginalny scenariusz

Zdecydowana większość z nas żyła w dzieciństwie przygodami młodego czarodzieja Harry'ego Pottera i jego przyjaciół, więc któż nie kojarzy słynnej książki "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" Newta Skamandera. Dożyliśmy czasów, gdy możemy zobaczyć perypetie tego specyficznego magizoologa na wielkim ekranie, ale także poczytać o nich na stronach tej książki w formie filmowego scenariusza. Z własnych doświadczeń wiem, że czytelnicy raczej niechętnie odnoszą się książkowych wydań scenariuszy (zwłaszcza fani Harry'ego Pottera po "Przeklętym dziecku"), ale według mnie jest to coś ciekawego i nietypowego, a dobre wydanie sprawia, że jest to nie lada gratka dla fanów.

Oczywiście, film "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" ze świetnym Eddiem Redmaynem oglądałem, przez co wiedziałem czego spodziewać się w tej książce, ale to nie znaczy, że przyjemność z lektury była mniejsza. Podczas czytania widziałem przed oczyma sceny wyjęte żywcem z filmu, dzięki czemu całość była fascynującym przeżyciem. Moja wyobraźnia nie poradziłaby sobie z tym lepiej, niż Eddie Redmayne J Co do fabuły, uważam pierwszą część "Fantastycznych zwierząt" za dobrą i przyjemną pod tym względem. Nie jest ona może wybitna, ale postać Newta, jego nastawienie do rzadkich zwierząt, ale i relacje z ludźmi, czarodziejami i mugolami, choć często skomplikowane, to przyjemne w lekturze.

Dużo tej książce dodaje bardzo ładne wydanie, o co postarało się Wydawnictwo Media Rodzina. Okładka jest według mnie przepiękna, a w środku jest równie dobrze. Każda strona jest bogata w różne zdobienia, dzięki czemu prezentuje się to fantastycznie. Jak widać takie drobne rzeczy mają duży wpływ na lekturę i cieszę się, że sięgnąłem po tę pozycję, choćby ze względów wizualnych. Ilustracje są naprawdę piękne i pasujące klimatem do świata Harry’ego Pottera.

Zdecydowanie polecam tę pozycję fanom czarodziejskiego uniwersum. Nie dość, że fajnie się to czyta, to i na półce będzie się ładnie prezentować.

Więcej moich recenzji znajdziecie na Instagramie @chomiczkowe.recenzje, gdzie serdecznie zapraszam.

Informacje dodatkowe o Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Oryginalny scenariusz:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2017-03-29
ISBN: 978-83-8008-294-6
Tytuł oryginału: Fantastic Beasts And How To Find Them. Original screenplay
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Piotr Budkiewicz, Małgorzata Hesko-Kłodzińska
Dodał/a opinię: Marek Tuz

Zobacz opinie o książce Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Oryginalny scenariusz

Kup książkę Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Oryginalny scenariusz

J.K. Rowling (Robert Galbraith)0
Okładka ksiązki - Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć (Fantastic Beasts and Where to Find Them: The Original Screenplay)

Pomysł na tę książkę pisarka zaczerpnęła z wcześniejszej swojej książki, również zatytułowanej "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć". Był to podręcznik...

Gwiazdkowy prosiaczek
J.K. Rowling (Robert Galbraith)0
Okładka ksiązki - Gwiazdkowy prosiaczek

Gwiazdkowy prosiaczek to wzruszająca, przewracająca strony przygoda o miłości jednego dziecka do jego najcenniejszej zabawki i o tym, jak daleko się posunie...