Fatalne kłamstwo

„Fatalne kłamstwo” to powieść, która można przeczytać w jeden weekend. Opowiada o trzech kobietach około czterdziestki, które spotkały się i zaprzyjaźniły na studiach. Jest to przyjaźń dość niezwykła, bo różni je wszystko, pochodzenie, światopogląd, podejście do życia.

Tak się składa, że ostatniego dnia studiów, wyjeżdżają na wspólny jednodniowy wyjazd. Wydarzenie na tym wyjeździe zmienia ich życie nieodwołalnie.

Dopiero po dwudziestu latach okazuje się, że jedna z nich  skłamała i tego drastycznego w skutkach zdarzenia po prostu nie było. Pociąga to za sobą szereg konsekwencji. Czasami lepiej, żeby prawda nie ujrzała światła dziennego.

Książkę czyta się bardzo szybko, język jest lekki i przystępny, ale ... jest ona nudna. Historia, jaka otrzymujemy, nie przekonuje, jest bardzo mocno naciągana. Argumenty, dotyczące tytułowego kłamstwa są niewiarygodne i słabe.

Co mi się podobało, to bardzo wnikliwa psychologiczna analiza charakterów głównych bohaterek. I tylko dlatego dobrnęłam do końca powieści.

Informacje dodatkowe o Fatalne kłamstwo:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2021-03-24
Tytuł oryginału: The Three Women
Dodał/a opinię: MargotkaGP

Tagi: Thrillery i suspens bóg

Zobacz opinie o książce Fatalne kłamstwo

Kup książkę Fatalne kłamstwo

Idealne życie Molly
Valerie Keogh0
Okładka ksiązki - Idealne życie Molly

Nowy thriller autorki Fatalnego kłamstwa Dla fanów Louise Jensen, Jess Ryder i Kathryn Croft Czy idealne życie to tylko iluzja? Molly Chatwell...