Fighter

Ksenia pisze książki pod pseudonimem Pola Werner. Jej pozycje się bardzo dobrze sprzedają, dlatego ludzie z wydawnictwa przymykają oczy na to, że ma „poślizgi” czasowe przy oddawaniu kolejnych. Zbierając materiały do kolejnej powieści, kobieta trafia na trop pewnych przekrętów, których dopuszcza się firma VeroMax, a jakiś czas później zaczynają do niej dochodzić listy z pogróżkami. Chociaż początkowo nic sobie z tego nie robi, nadchodzi moment, w którym mówi wszystko swojemu wydawcy, a on decyduje się na zatrudnienie ochroniarza i to nie byle jakiego, bo byłego zawodnika MMA.
Patryk był zawodnikiem MMA i to jednym z najlepszych. Jednak wypadek samochodowy i pewne zdarzenia zaraz po nim sprawiły, że na długi czas musiał o tym zapomnieć. Obecnie ciężko pracuje nad powrotem do tego sportu, a jednocześnie jest właścicielem firmy ochroniarskiej. Osobiście nie ochrania nikogo, jednak teraz ma zamiar zrobić wyjątek, a wszystko przez to, że sam ma na „pieńku” z firmą VeroMax i pragnie odkryć jej tajemnice.
Ksenie i Patryka dość szybko zaczyna łączyć coś więcej niż tylko praca. Co odkryją, prowadząc wspólne śledztwo? Kto tak naprawdę zagraża Kseni? Czy będzie bezpieczna? Co połączy Ksenie i Patryka?

Według mnie historia w książce była ciekawa i wciągająca, były również momenty, które mnie zaskoczyły (choć nie było ich jakoś bardzo dużo). Uwielbiam te niebanalne dialogi, cięty język i namiętne sceny, które są specyficzne dla książek tej autorki. Oczywiście nie zabrakło tego i tym razem.
To historia o pogróżkach, tajemnicach, śledztwach, a jednocześnie o stracie, po której ciężko się podnieś, bólu, namiętności, miłości. Czytało się ją bardzo szybko, ja nie mogłam się oderwać praktycznie od pierwszej strony, aż do samego końca.
Książkę czytamy z perspektywy zarówno Kseni, jak i Patryka. Osobiście bardzo lubię takie rozwiązania, ponieważ pozwalają mi więcej zrozumieć, poznać myśli i punt widzenia obu bohaterów.

Bohaterowie z mocnymi charakterami, wyraziści, dobrze wykreowani.
Ksenia, a raczej Kinga Wernerowska jest autorką współpracującą z wydawnictwem Azum. To kobieta zadziorna, potrafiąca pokazać pazur, uparta, niepoddająca się, kiedy sobie coś wymyśli (kiedy prowadzi jakieś śledztwo). Co prawda poznajemy ją, kiedy jest w trochę gorszej formie (dlaczego sami musicie odkryć), jednak to tylko chwilowe. Osobiści bardzo ją polubiłam.
Patryk był świetnym zawodnikiem MMA, miał swoje plany i marzenia. Niestety wypadek sprawił, że jak na razie musiał o tym zapomnieć. To mężczyzna uparcie dążący do celu, pewny siebie, momentami taki cwaniaczek.

„Fighter” to świetna książka, z którą spędziłam bardzo miło czas. Z wielką przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Informacje dodatkowe o Fighter:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2022-04-13
Dodał/a opinię: Anna Kaczor

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna

Zobacz opinie o książce Fighter

Kup książkę Fighter

Grasz w głupie gry, to wygrywasz głupie nagrody.

Całkiem niezłe to są schabowe w barze mlecznym. Ty jesteś, niunia, wyjątkowa.

Chechło
Paulina Świst0
Okładka ksiązki - Chechło

Piaszczyste plaże, trawy i trzcinowiska przyciągają ludzi spragnionych wypoczynku. Oraz tych, którzy z dala od wielkomiejskiego gwaru prowadzą tu...

Sztauwajery
Paulina Świst0
Okładka ksiązki - Sztauwajery

Po bestsellerowych ,,Paprocanach" i ,,Chechle" intrygująca prawniczka prezentuje kolejny tom serii - ,,Sztauwajery". Na czytelników czekają bezbłędne dialogi...