Final Girls. Ostatnie ocalałe

Lubicie slashery? A może nie wiecie co to oznacza? Już spieszę z wyjaśnieniem 🤓. Slasher to typ horroru, gdzie psychopatyczny morderca, zazwyczaj z nożem lub innym ostrym narzędziem, systematycznie wybija ofiary, jedną po drugiej, aby na końcu umrzeć z rąk final girls - ostatniej ocalałej. W tych scenach zawsze jest duuużo flaków i krwi.

Najsłynniejsze slashery to: „Piątek trzynastego”, „Koszmar z ulicy Wiązów”, „Teksańska masakra piłą mechaniczną” i jeszcze sporo innych.

Oglądaliście któryś z tych filmów? Albo znacie jakieś inne? Dajcie znać! Na pewno obejrzę z mężem, który lubuje się w takim kinie 😈.

⬇⬇⬇

Od ponad 10 lat Lynnette wraz z pięcioma kobieta uczęszcza do grupy wsparcia, która ma im pomóc normalnie funkcjonować po tragedii jakie przeżyły. Gdy jedna z uczestniczek nie wstawia się na sesję, a druga prawie ginie w pożarze, Lynnette ma złe przeczucia… Czy ktoś próbuje dopaść wszystkie final girls?

FINAL GIRLS. OSTATNIE OCALAŁE to powieść o tym co dzieje się z bohaterkami po napisach końcowych w horrorze. Jeśli ciekawi was to, warto przeczytać tę powieść.

Autor przedstawił swoje bohaterki jako straumatyzowane postacie, żyjące w ciągłym lęku, bojące się każdego najdrobniejszego dźwięku, ale w kulminacyjnym momencie potrafią podnieść rękawice i stawić czoła sytuacji.

Podobała mi się postać Lynnette niby paranoiczka, ale swoje domysły miała (chociaż czasami niedorzeczne), ale mimo trudności próbowała rozwiązać przebiegła intrygę jaką zaserwował jej autor. Z niecierpliwością czekałam na jej finał.

Pomiędzy historia głównej bohaterki, znajdziemy również przeplatane historie pozostałych final girls co pozwala je bliżej poznać, natomiast krótkie wstawki o slasherach, urozmaiciły całość.

Informacje dodatkowe o Final Girls. Ostatnie ocalałe:

Kup książkę Final Girls. Ostatnie ocalałe

Horrorstor
Grady Hendrix0
Okładka ksiązki - Horrorstor

Coś dziwnego dzieje się w salonie meblowym Orsk w Cleveland w stanie Ohio. Co rano pracownicy zastają tam połamane regały Kjërring, stłuczone szklanki...

Moja przyjaciółka opętana
Grady Hendrix0
Okładka ksiązki - Moja przyjaciółka opętana

Jest rok 1988. Abby i Gretchen są najlepszymi przyjaciółkami już od czwartej klasy szkoły podstawowej. Pewien wieczór, wypełniony beztroską...