Florentyna od kwiatów

Tom 1 cyklu seria sokołowska

To moje drugie spotkanie z Autorką. Debiutancki „Listopad” zrobił na mnie duże wrażenie, oczarował i sprawił, że chciałam więcej. Więcej magii, więcej niezwykłości, więcej tajemnic.

„Florentyna” to opowieść o dziewczynie, która od urodzenia ma niezwykłe zdolności, jest inna od rówieśników, widzi i czuje więcej. Akcja powieści zaczyna się w 1918 roku, obejmuje także czasy wojny i okres powojenny. To baśń dla dorosłych z elementami realizmu magicznego i fantastyki. To powieść o życiu na wsi, o sile przyrody i zjawiskach nadprzyrodzonych.

Na początku przeszkadzała mi niespieszna akcja, później przywykłam do takiej narracji i takiego sposobu opowiadania. Szkoda, że w powieści nie ma więcej magii, więcej niezwykłych zdarzeń – trochę mi tego brakowało.

Polecam „Florentynę od kwiatów” fanom realizmu magicznego, wielbicielom wsi i lubiącym magię w literaturze.

Informacje dodatkowe o Florentyna od kwiatów:

Wydawnictwo: Książnica
Data wydania: 2021-09-01
Dodał/a opinię: Monika Kruszyńska

Zobacz opinie o książce Florentyna od kwiatów

Kup książkę Florentyna od kwiatów

Dla Florentyny czas rozciągał się jak pajęczyna rozpostarta między gałęziami drzewa, które zbyt szybko rosło.

Florentyna oglądała wymarły ogród tak, jak matka ogląda cmentarz, na którym pochowane są jej dzieci.

Nadzieja od zwięrząt
Agnieszka Kuchmister0
Okładka ksiązki - Nadzieja od zwięrząt

Powrót do świata tajemnic i głosów przeszłości. Kontynuacja "Florentyny od kwiatów" - historia naznaczona śmiercią, miłością i szaleństwem. Jest rok 1968...