Girl power. Nie odkładaj marzeń na jutro!

"Jeśli ciężko pracujesz, to nawet najbardziej niemożliwe staje się możliwe."

To piękne, a zarazem bardzo wartościowe zdanie pochodzi z książki Karoliny Pisarek "Girl power. Nie odkładaj marzeń na jutro!". Autorka w swoim dziele ukazuje nam jak trudna potrafi być droga na szczyt i ilu poświęceń może od nas wymagać. Opisuje swoje wzloty i upadki, złe i dobre chwile. Pokazuje, że nigdy nie warto się poddawać...

Myślę, że na samym początku powinnam zacząć od oprawy graficznej. Muszę przyznać, że wszystko zostało zaplanowane w bardzo przejrzysty i estetyczny sposób. Dzięki temu książkę tę czyta się niezwykle szybko i przyjemnie. Co parę stron znajdują się zdjęcia Karoliny z różnych okresów jej życia, zgodnie z tym, co w danym miejscu jest opisywane. Niektóre z nich są typowo modelingowe, a inne zabawne - ze zbiorów prywatnych autorki.

Karolinę poznałam po raz pierwszy w programie "Top model". Oglądając wtedy jej zmagania w poszczególnych odcinkach, nie pomyślałabym, że ta dziewczyna tak wiele w swoim życiu przeszła. Jak wiadomo tego typu produkcje bazują na prywatnych problemach uczestników i dzięki temu cieszą się większą oglądalnością. Karolina postanowiła jednak nie dzielić się z widzami własnym życiem prywatnym, a "zdobywać świat swoim uśmiechem". Mimo tego, że na każdym kroku spotykał ją hejt, nie bała się walczyć o marzenia.

Autorka na kartach książki opisuje nie tylko swoje początki w "Top model", ale także relacje z rówieśnikami w gimnazjum i liceum. Ukazuje jak szybko ktoś powszechnie lubiany może zostać zmieszany z błotem. Brak akceptacji przez kolegów z klasy i zdrada ze strony przyjaciółki to tylko ułamek tego, co ją wtedy spotykało.

Myślę, że jest to bardzo ważne i za razem odważne, aby poruszać takie tematy. Na pewno wymagało to od Karoliny przywrócenia do pamięci wielu wspomnień, których najpewniej chciałaby się jak najszybciej pozbyć. Niestety to co rani, potrafi niekiedy zostać z nami na bardzo długo. Z pewnością jest wielu takich nastolatków, którzy nie radzą sobie z problemami w szkole i tym, że są codziennie poniżani i wyśmiewani.

Podsumowując.
Książka Karoliny daje siłę do działania i motywuje do pracy nad sobą i pokonywania własnych słabości. Niemal każde zdanie niesie ze sobą wspaniałe, budujące wartości. Myślę, że warto poświęcić trochę czasu tej lekturze.

Informacje dodatkowe o Girl power. Nie odkładaj marzeń na jutro!:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2021-08-11
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788324062096
Dodał/a opinię: Renata Jagoda

Tagi: Asertywność motywacja i poczucie własnej wartości bóg

Zobacz opinie o książce Girl power. Nie odkładaj marzeń na jutro!

Kup książkę Girl power. Nie odkładaj marzeń na jutro!