Głębia

Tom 3 cyklu Nadkomisarz Rędzia

Są autorzy, których książki, gdy tylko kurier zapuka do drzwi, trafiają na początek mojej czytelniczej kolejki. I tak właśnie jest z powieściami Marka Stelara. Gdy tylko przyszła „Głębia”, rzuciłam dla niej wszystko inne. Tym bardziej, że kończąc poprzednią część „Sektę”, autor postawił naszego bohatera, komisarza Tomka Rędzię, w dość niekomfortowej sytuacji i byłam niesamowicie ciekawa jak ten z niej wybrnie.

A nie da się ukryć, że zaplątał się w nią na własne życzenie. Popełnił błąd i dał się paskudnie zmanipulować. Wiele razy miałam mu ochotę nawrzucać za głupotę, ale kto z nas nie popełnia błędów? W każdym razie siła emocji, którą wywołuje we mnie historia Rędzi pokazuje jak bardzo zaangażowałam się w jego losy. Tak realistycznie przedstawione postaci bohaterów, ich emocje, dylematy i podejmowane decyzje sprawiają, że tych powieści się nie czyta, nimi się żyje.

Niezmiennie zachwyca mnie wyważone, inteligentne poczucie humoru i niesamowicie wciągająca i spójna fabuła, w której ważki okazuje się każdy szczegół. Zawsze z przyjemnością podążam za tokiem myślenia Rędzi, podziwiając jego rozwinięty zmysł analityczny i umiejętność wyłapywania istotnych niuansów.

A z czym przyjdzie mu się zmierzyć tym razem? Szantażysta próbuje wciągnąć jego i prokurator Agnieszkę Rybarczyk, znaną z wcześniejszych części, w nieczystą grę. Muszą tylko przymknąć oko w sprawie pewnego morderstwa. Torpedowanie własnego śledztwa nie powinno być trudne, bo ofiarą jest człowiek, którego z pewnością nie będą żałować. Tylko czy tak łatwo sprzeniewierzyć się własnym zasadom, nawet jeśli w grę wchodzi bezpieczeństwo bliskich?

Nie spodziewają się jednak, że to jedynie początek koszmaru, a ktoś z wielką skrupulatnością zaplanował przedstawienie, w którym odegrają główne role…

"Niewiele jest rzeczy groźniejszych od człowieka, który nie ma nic do stracenia"

Jeśli cenicie klasyczny, pełnokrwisty kryminał to gorąco Was zachęcam do poznania twórczości autora.

Informacje dodatkowe o Głębia:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2021-09-01
ISBN: 9788381956086
Dodał/a opinię: czytanienaplatan

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna bóg

Zobacz opinie o książce Głębia

Kup książkę Głębia

Jeśli widzimy zło, trzeba reagować, ale trzeba też znać granicę. Jeśli ktoś wyrządza je sobie, to nie ma sprawy, ale jeśli mają ucierpieć inni, to już co innego.

Prawie każdy rodzic jest w stanie dla dziecka poświęcić wszystko, nawet własne życie. Nie trzeba być wybitnym psychologiem czy znawcą życia, żeby o tym wiedzieć.

Góra kłopotów
Marek Stelar0
Okładka ksiązki - Góra kłopotów

GDYBY MISIEK WIEDZIAŁ CO GO CZEKA W NADCHODZĄCE ŚWIĘTA, NAJPRAWDOPODOBNIEJ WŁAŚNIE WYJEŻDŻAŁBY ZE ŚWIERADOWA W DOWOLNIE OBRANYM KIERUNKU, BYLE NIE W...

Skrucha
Marek Stelar0
Okładka ksiązki - Skrucha

NIE BĘDZIE PRZEBACZONE TEMU, KTO NIE OKAŻE SKRUCHY. NIE MA SKRUCHY W TYM, W KTÓRYM NIE MA CZŁOWIEKA. Wiosna dwa tysiące osiemnastego roku. Aspirant...