Gorzki smak marzeń

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2021-10-06
Kategoria: Romans
ISBN: 9788382660111
Liczba stron: 344
Język oryginału: polski
Dodał/a opinię: Anastasiya Adryan
Tom 2 cyklu Słodki smak marzeń

Ocena: 5.5 (4 głosów)

Tak jak obiecałam, przychodzę wieczorową porą z drugą częścią cyklu #smakmarzeń autorstwa Anety Krasińskiej pt. "Gorzki smak marzeń".
Jeżeli pierwszą część miała mocno rozbudowany wątek romantyczny, to druga jest oszałamiająca powieścią obyczajową z sensacją w tle.

Jest to kontunuacjia losów Laury, która próbuje pożegnać się z przeszłością. To, w którą stronę autorka pokierowała losy bohaterki totalnie mnie zaskoczyło. Nie spodziewalam się takiego obrotu spraw.
Ale po przeczytaniu całości wszystko ułożyło się w logiczną całość, piękną , zaskakującą i robiącą wrażenie na czytelniku.

Autorka bardzo dokładnie opisuje proces żałoby, wszystko to co dzieje się z człowiekiem po stracie bliskiej osoby, z otępieniem, uzależnieniem i brakiem chęci do życia włącznie. Uwierzcie, robi to wrażenie.

Bardzo spodobał mi się wątek pojawienia się nastolatki w życiu Laury i element zaskoczenia z tym związany - przeszłość, która dala o sobie znać. Tematy wykorzystywania dziecka oraz manipulacji przedstawione w powieści ogromnie mną poruszyły.

Autorka rewelacyjnie buduję napięcie trzymając czytelnika w niepewności co do intencji niektórych bohaterów oraz zakończenia. Natomiat samo zakończenie daje ogromną nadzieję, zostawia czytelnika w przekonaniu, że wszystko się poukłada i bohaterom się uda. W tej książce jest tyle niuansów i poruszonych ważnych spraw w sposób przyjemny w odbiorze, że polecam Wam samodzielnie je odkryć, a jestem przekonana, że będziecie zadowoleni.

Kończę moją przygodę z bohaterami Smaków marzeń z uśmiechem i przekonaniem, że nic w życiu nie dzieje się przypadkiem i wszystko w życiu jest po coś, że po każdej burzy wychodzi słońce i warto na nie czekać, marzyć i walczyć, o siebie i o lepsze jutro.

Tagi: Romans współczesny

POLECANA RECENZJA

Zobacz opinie o książce Gorzki smak marzeń

Kup książkę Gorzki smak marzeń

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Nadzieje Olgi. Małe tęsknoty
Aneta Krasińska0
Okładka ksiązki - Nadzieje Olgi. Małe tęsknoty

Olga usiłuje wrócić do normalnego życia. Chodzi do pracy, zajmuje się domem i dziećmi i marzy o chwili, kiedy zostanie ogłoszony wyrok w sprawie śmierci...

Nauczycielka z getta. Wciąż pod wiatr
Aneta Krasińska0
Okładka ksiązki - Nauczycielka z getta. Wciąż pod wiatr

W październiku 1942 r. nikt z mieszkańców łódzkiego getta nie przypuszczał, że miasto za drutami będzie istniało jeszcze blisko dwa lata. W rodzinie Lewiatanów...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Córki tęczy
Hanna Cygler
Córki tęczy
Irena Jarocka o sobie
Mariola Pryzwan ;
Irena Jarocka o sobie
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Katarzyna Wasilkowska
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Alina. Wnuczka wariatki
Danuta Noszczyńska
Alina. Wnuczka wariatki
Dolina przebudzenia
Anna Olszewska
Dolina przebudzenia
Świąteczna narzeczona
Paulina Kozłowska
Świąteczna narzeczona
Wyśnione szczęście
Kristin Hannah
Wyśnione szczęście
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy