Grób

To moje pierwsze spotkanie z autorem. Jak się okazało to druga część losów głównych bohaterów. No to będę musiała nadrobić zaległości i skombinować pierwszą część (,,Ślepiec")
Książka wciągnęła mnie praktycznie tuż po prologu. Zatem zapewniam Was, że to wciągający thriller, z elementami dreszczowca, czy powiedziałabym nawet kryminału. Mamy tu śledztwo, burzę mózgów głównych bohaterów a także opisy makabrycznych zbrodni, które autor opisuje bardzo dokładnie. To właśnie te opisy sprawiają, że skóra cierpnie, czytałam z zapartym tchem, a kiedy zmieniała się scena ciało się odprężało. Jednak czytałam jak szalona, żeby dowiedzieć się kto jest zbrodniarzem
Głównymi bohaterami jest Liza Langer i Orest Rembert. Ona jest komisarzem, a on profilerem. Stanowią duet, który skutecznie rozwiązuje kryminalne zagadki. Akcja rozpoczyna się, kiedy pod Gdańskiem robotnicy odkrywają masowy grób. Po badaniach i oględzinach Liza dochodzi do wniosku, że to musi być dzieło seryjnego mordercy. Jednak zostaje lekko odsunięta od sprawy, bo priorytetem stają się pogróżki wysyłane miejscowemu milionerowi.
Gromczyński dostaje paczkę, w której jest mięso, bo zbadaniu okazuje się, że to łydka młodej, zaginionej kobiety. Liza rozpoczyna szaleńczy wyścig z czasem,żeby uratować dziewczynę, bo ma nadzieję, że mimo tortur jeszcze żyje. Jednak niestety znajdują jej udręczone i martwe ciało. Nasz duet nadal próbuje znaleźć sprawcę, kiedy znika kolejna kobieta.
Czy Liza i Orest uratują zaginioną? Kto kryje się za tymi strasznymi zbrodniami? Aż w końcu jak to wszystko łączy się z grobem, który odkryli robotnicy?
Książka trzyma w napięciu. Praktycznie do ostatniej strony nie wiadomo kto jest sadystycznym mordercą.
Polecam tą pozycję wszystkim, którzy lubią takie mocne lektury Na pewno to nie jest moje ostatnie spotkanie z Maxem Czornyjem

Informacje dodatkowe o Grób:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2020-02-12
Dodał/a opinię: Magdalena Górska

Tagi: bóg Literatura kryminalna i detektywistyczna

Zobacz opinie o książce Grób

Kup książkę Grób

Pacjent
Max Czornyj0
Okładka ksiązki - Pacjent

Telefon ze szpitala to dopiero początek. Informacja przekazana przez dyspozytorkę wzbudza niepokój komisarza Deryły. Coś się stało z jego partnerką...

Krew
Max Czornyj0
Okładka ksiązki - Krew

Komisarz Deryło powraca w jednej z najmakabryczniejszych spraw w swojej karierze! W przerażających okolicznościach zostaje zamordowana kobieta. W miejscu...