Grzeszna muzyka

"Grzeszna muzyka" to antologia napisana przez ośmioro polskich autorów.

Jeśli miałabym ocenić całą antologię to tylko sześć z opowiadań bardzo mi się spodobały. A moimi numerem jeden są trzy, które mnie zachwyciły. Są to opowiadania od Nany, Michalak i Anny Rose.

W historii napisanej przez Nanę "One more song", czeka was miłość między przyjaciółmi, którzy odważyli się sięgnąć po to co pragną. Ona jest światowej sławy piosenkarką, natomiast on utalentowany muzyk, który nie szuka rozgłosu. Jest również ojciec dziewczyny, który nie chce by młodzi byli razem. Świetne, ciekawe i wciągające opowiadanie od którego nie mogłam się oderwać.

Historia stworzona przez Michalak "Demons" porwała mnie od pierwszego zdania. A mamy tutaj ciekawy wątek udawanego związku, relację hate love i cała fabuła kręci się wokół muzyki, co przyznam szczerze nie w każdym opowiadaniu możemy to odczuć. Droga autorko liczę na kontynuację, bo bardzo bym chciała poznać historię perkusisty i menadżerki 😍.

Za to powieść Any Rose "Pomyśl o mnie", jest o sławnym didżeju. Melody w dniu swoich dwudziestych pierwszych urodzin dostaje w prezencie niesamowity pokaz miksów stworzonych przez jej ulubionego didżeja oraz fenomenalny stosunek jaki zafundował jej "prezent" od przyjaciółek. Dziewczyna nie wie kim był, bo jak i ona, miał maskę na twarzy. Jakie jest jej zaskoczenie i totalny szok, gdy rozpoznaje go w domu przyjaciółki i odkrywa, że jest to jej idol. Opowiadanie z ciekawymi zwrotami akcji, namiętnymi scenami, pasją do muzyki i niecodziennym zakończeniem. Ah te zakończenie.... 😱😍

Anna Wolf "Upadły" postanowiła napisać historię o muzyku, który był upadłym aniołem. Jeśli ktoś czytał, o Razielu na wattpadzie to wie, że to opowiadanie jest o jego przyjacielu. Bardzo się cieszę, że mogłam poznać jego historię 😍. Bardzo dobra powieść, która trzyma w napięciu, posiada niebezpieczne sytuację a główna bohaterka jest jedną z tych o których lubię czytać silna, niezależna, odważna i... mająca niezwykłe umiejętności. Gdy ten upadły anioł zacznie śpiewać pamiętajcie, by mu nie ulec 😘😁.

Bardzo zaintrygowało mnie opowiadanie Mateusza Gostyńskiego "Anielski koncert" było to moje pierwsze spotkanie z piórem autora i raczej nie ostatnie. Pomimo, że zabrakło mi trochę tutaj tej muzyki ale opowiadanie naprawdę mnie zainteresowało i z uwagą śledziłam losy dziewczyny, która na pierwszy rzut oka może wydawać się naiwną. Lecz niech was to nie zmyli😉.

Natomiast powieść Iwony Feldmann "Moja gwiazda" raczej nie miała wiele wspólnego z tematem muzycznym. Za to trafiła do mojej listy ciekawych opowiadań, godnych uwagi. Bardzo orginalna fabuła, tu również mamy anioły dobre i złe. Lekki motyw hate love, ciekawe sceny erotyczne i niebezpieczne sytuacje.

Nie spodobały mi się dwa opowiadania. Jedno od Camilla Em w którym za szybko wszystko się działo. Jakoś nie potrafiłam się wczuć w emocje bohaterów. Wogóle nie czułam chemii między nimi.

Nie spodobało mi się też opowiadanie K.A. Zysk "Daphne". Po mimo, że tu był wątek muzyczny nie spodobała mi się relacja między bohaterami. Jakoś mnie nie przekonał powód dla, którego główna bohaterka zostawiła muzyka. Jego zemsta też nie była dojrzała. Jak i to, że dalej ją kochał a traktował ją tragicznie. Ja rozumiem, że ona go skrzywdziła, że bez słowa wyjaśnienia go zostawiła ale to jak ją traktował, no otwierało mi nóż w kieszeni. Jakoś nie mogłam się wczuć w tą historię jak i w relacje między bohaterami. Ciężko było mi uwierzyć w ich miłość, trochę tak niewiarygodnie napisane.

Ale to tylko moje zdanie więc zachęcam do poznania tej antologii, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Informacje dodatkowe o Grzeszna muzyka:

Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 2022-07-27
Dodał/a opinię: Dominika Witos

Zobacz opinie o książce Grzeszna muzyka

Kup książkę Grzeszna muzyka

Słodkie pragnienie
Anna Wolf0
Okładka ksiązki - Słodkie pragnienie

Nowa gorąca powieść Anny Wolf! Autorka Serca gangstera powraca z najnowszą powieścią. Susan i Hunter spotykają się po latach w San Diego. W szkole średniej...

Cole West
Anna Wolf0
Okładka ksiązki - Cole West

Cole West jest przyjacielem Coriny i Parkera, współwłaścicielem kancelarii prawniczej, a jego wujek - Duży John - działa w świecie przestępczym. Pewnego...