Grzesznik nawrócony

Tom 6 cyklu Bridgertonowie

Tym razem poznamy historię Francesci Bridgerton, która zawsze była w cieniu swojego wesołego rodzeństwa.

Francesca jako bardzo młodziutka dziewczyna zakochała się ze wzajemnością w Johnie Stirlingu. Tworzyli piękną parę, a ich małżeństwo było szczęśliwe. Niestety nie dane im było długo cieszyć się tym szczęściem. Pewnego dnia Francesca znalazła martwego męża we własnym łóżku. Nikt nie odkrył przyczyny jego śmierci. Francesca bardzo to przeżyła i na kilka lat utkwiła w żałobie.
Pewnego dnia kobieta uświadamia sobie, że pragnie zostać matką, ale nie może tego dokonać nie mając męża. Postanawia zrzucić żałobne suknie i wziąć udział w sezonie towarzyskim w Londynie. Niemal od razu tabuny zalotników uderzyły w piękną, młodą i bogatą wdowę.

Londyński sezon zbiegł się z powrotem stryjecznego brata zmarłego Johna, Michaela Strilinga. Młoda i piękna wdowa zrobiła ogromne wrażenie na Michaelu, tym bardziej, że mężczyzna był w niej już zakochany jeszcze za życia swojego krewniaka.

Zarówno Michael jak i Francesca czują pociąg ku sobie. Oboje jednak mają w pamięci Johna i nie chcą robić nic co mogłoby zbrukać pamięć o nim. Tylko czy można odrzucić namiętność i uczucia, które wybuchają między nimi?

Kolejna część serii za mną. To po prostu lekka, niewymagająca myślenia książka. Czyta się ją lekko, szybko i przyjemnie. Jak przystało na porządny romans, tematem przewodnim powieści jest miłość. Zarówno w formie duchowej, jak i fizycznej okraszonej sporą dawką pikanterii i erotyzmu.
Przeczytałam już większą część serii o Bridgertonach. Wg mnie ta poświęcona Francesce jest póki co najsłabsza. Nie wiem dlaczego. Bardzo mało było w niej charakterystycznego humoru

Bridgertonów, który wprost uwielbiam. Za to więcej było erotyzmu, co ostatecznie przywoływało mi na myśl słynny harlekin. Czy warto to czytać skoro fabuła przypomina tandetny harlekin? Osobiście nie czytam takich książek na co dzień. Jednak od czasu do czasu można takie poczytać dla tzw odmóżdżenia.

Informacje dodatkowe o Grzesznik nawrócony:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2010-11-18
Tytuł oryginału: When He Was Wicked
Tłumaczenie: Maria Wójtowicz
Ilustracje:-
Dodał/a opinię: Magdalena Górska

Zobacz opinie o książce Grzesznik nawrócony

Kup książkę Grzesznik nawrócony

Jak w niebie
Julia Quinn0
Okładka ksiązki - Jak w niebie

Lady Honoria Smythe-Smith zamierza znaleźć męża – im szybciej, tym lepiej. W ostatnim sezonie miała kilku starających się o jej rękę, ale nie wiadomo...

Zakochana psotnica
Julia Quinn0
Okładka ksiązki - Zakochana psotnica

William Dunford, jeden z najbardziej pożądanych kawalerów Londynu, nieoczekiwanie dziedziczy tytuł oraz majątek. Jego zdumienie wzrasta, gdy okazuje się...