Gwiazdka z brokatem

Nie wiem jak do tego doszło, ale „Gwiazdka z brokatem” to moje pierwsze spotkanie z twórczością Anny Szczęsna. Jednak było ono na tyle udane, że bardzo chętnie sięgnę po pozostałe książki autorki. Styli pisania jest lekki i bardzo przyjemny, a przedstawiona historia piękna.

Pani Anna swoją historią świetnie wpasowała się w świąteczny klimat. Akcja książki toczy się w Boże Narodzenie, ale i po Nowym Roku. Sama w sobie fabuła opowiada o rodzinnych relacjach, miłości, przyjaźni ale i traumach, które potrafią odbić piętno na całym życiu. Wątek sklepu papierniczego, w którym można znaleźć dosłownie wszystko z papieru niesie za sobą coś magicznego. Od całej historii bije ogrom ciepła oraz emocji. Nie jest przesłodzona i pokazuje trudy ludzkiego życia.

Jeżeli chodzi o bohaterów to mam do nich mieszane uczucia. Sama Basia momentami dość mocno mnie irytowała. Owszem, przeżyła w życiu ogromne traumy, ale czy one mogą być wytłumaczeniem na wszystko? W moim odczuciu zdecydowanie nie. Jej humorki były nie do zniesienia. W realnym życiu nie znoszę takich osób, a i w książkach nie zyskują one mojej sympatii. Jednak bohaterka miała także ogromne serce i potrafiła sprawić pozytywne wrażenie. Jeżeli chodzi o pozostałych bohaterów to właśnie oni skradli moje serce. Szczególnie Jędrzej oraz Maria.

„Gwiazdka z brokatem” to bardzo wartościowa opowieść, która uświadamia nam że każdy człowiek potrzebuje bliskości. To właśnie w święta uczucie to staje się nad wyraz widoczne i odczuwalne. Dlatego może warto się zastanowić i wpuścić do swojego serca osobę, która tego potrzebuje?

Jestem pewna, że sięgając po „Gwiazdkę z brokatem” w waszych głowach zakiełkuje wiele myśli. Przedstawiona historia jest na tyle realistyczna, że spokojnie mogłaby mieć miejsce w realnym życiu. Mnie ta historia zachwyciła i mam nadzieję, że Was także zachwyci. Polecam!

Informacje dodatkowe o Gwiazdka z brokatem:

Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 2021-10-13
Dodał/a opinię: ktomzynska

Tagi: Święta pomoc sklep zima

Zobacz opinie o książce Gwiazdka z brokatem

Kup książkę Gwiazdka z brokatem

Testerka szczęścia
Anna Szczęsna0
Okładka ksiązki - Testerka szczęścia

Ciepła i pełna optymizmu opowieść o poszukiwaniu przepisu na szczęście Agnieszka Piotrowska ma pracę, którą kocha: prowadzi blog, na którym...

Dziewczyna, która patrzyła w słońce
Anna Szczęsna0
Okładka ksiązki - Dziewczyna, która patrzyła w słońce

Nowa powieść autorki Sztuki dawania prezentów! Czy dwoje bestsellerowych pisarzy zdecyduje się na to, aby zacząć zupełnie nowy rozdział w swoim...