Hazel Wood

Tom 1 cyklu Hazel Wood

„Hazel Wood” jest pierwszą częścią z cyklu „The Hazel Wood”.

Większość swojego siedemnastoletniego życia Alice spędziła z matką w drodze, uciekając przed prześladującym je pechem. Jednak dopiero kiedy jej babcia, autorka kultowych, mrocznych historii, umiera w swojej posiadłości Hazel Wood, Alice dowiaduje się, co oznacza prawdziwy pech.

Jej matka znika. Jedyną wskazówką Alice jest notka zostawiona przez matkę: „Trzymaj się z dala od Hazel Wood.

Melissa Albert pisze przyjemnym stylem pisania, który łatwo, przyjemnie i z chęcią się czyta. Jej powieść jest dosyć mroczna, co nie zmienia jednak tego, iż zostałam nią oczarowana.

Czytałam powieść z zapartym tchem i nie mogłam się doczekać tego, co będzie dalej. Książka wciągnęła mnie od pierwszych stron.

Poza wspaniałą treścią spod pióra genialnej autorki Melissy Albert książka zachwyca również śliczną okładką i całą szatą graficzną, które mnie zachwyciły, kiedy zobaczyłam je już po  raz pierwszy.

Powieść należy do gatunku fantasy.

Porusza takie tematy, jak miłość córki do matki. Alice zrobi wszystko, żeby odnaleźć swoją mamę. Nic nie jest dla niej ważniejsze.

Ciężko mi było się oderwać od książki, kiedy już zaczęłam ją czytać.

Kto powinien ją przeczytać? Na pewno każdy miłośnik fantasy. Jeżeli, zaś chodzi o osoby, które nie przepadają za mrocznymi tematami, to raczej nie jest książka dla nich, chociaż polecam ją każdej osobie.

Długo czekałam, żeby wreszcie zacząć czytać tę powieść i mogę szczerze powiedzieć, że się nie zawiodłam. Wręcz przeciwnie. Jestem po prostu oczarowana. Ta książka całkowicie zdobyła moje serce. I z niecierpliwością będę czekała na następną część. Już nie mogę się doczekać, co autorka ma w zanadrzu w kolejnym tomie.

Już od pierwszych stron widać, że autorka ma niebywały talent. „Hazel Wood” nie przypomina mi, żadnej książki, którą czytałam.

Powieść jest nieco mroczna, magiczna i myślę, że poruszy serce każdego czytelnika. Uważam, że warto jest ją przeczytać i myślę, że raczej żaden czytelnik się nie zawiedzie.

Książka jest idealnie dopracowana, nie zauważyłam żadnych niezgodności, czy właśnie nie dopracowań. Wszystko idealnie ze sobą współgrało tworząc cudowny obraz posiadłości Hazel Wood i baśniowej krainy.

Informacje dodatkowe o Hazel Wood:

Kup książkę Hazel Wood

Opowieści z Uroczyska
Melissa Albert0
Okładka ksiązki - Opowieści z Uroczyska

Uroczysko to baśniowa kraina znana z powieści Hazel Wood. Podróż do niej to gwarancja, że na każdej stronie spotka się zachwycająco potworne przygody....

Kraina nocy
Melissa Albert0
Okładka ksiązki - Kraina nocy

Z pozoru zwyczajni bohaterowie wiodą życie pełne niecodziennych zagadek do rozwiązania. Osamotnieni w mrocznej dolinie, muszą wykazać się dojrzałością...