HISTORIA KOSMOSU. Moja pierwsza książka o wszechświecie

Z największą przyjemnością miałam chęć do przeczytania książki autorów, którzy to zapraszają, aby wybrać się wspólnie z nimi w podróż do świata, w którym używamy najczęściej wyobraźni w momencie zamyślenia lub niewłaściwych zachowań niezamierzonych.

Ucieszyłam się, że mogę ponownie poznawać na nowo twórczość autorów chcących, aby czytelnik mógł zobaczyć początki życia we wszechświecie skrywającym wiele w sobie nieznanych do tej pory tajemnic.

Czasem jest tak, że niby mamy o wszechświecie wyczerpującą wiedzę, a w praktyce niestety okazuje się, że wygląda to inaczej. Świat wszechświata tak naprawdę nie jest taki mały, jak się nam na pierwszy rzut oka wydaje, lecz on odsłania przed chcącymi zaspokoić szeroki wachlarz o nim informacji.

Uważam, że książka pt. ''HISTORIA KOSMOSU. Moja pierwsza książka o wszechświecie'' autorstwa Catherine Barr, Steve Williams z wykonanymi pięknymi ilustracjami Amy Husband ukazującymi świat kosmosu to najpiękniejszy sposób na przekaz wiedzy dla czytelnika, aby mógł uruchomić sobie wyobraźnię i zrozumieć, że on istnieje naprawdę i nie stanowi wyłącznie wymysłu autorów na jego nieistnienie.

Z przeczytanej książki można dowiedzieć się wielu kosmicznych ciekawostek, które nie były znane, a szczególnie początki wszechświata skrywające nie jedną tajemnicę wartą odkrywania.

Książkę tę czyta się szybko.

Elementem dodatkowym, który bardzo mi się podoba to zamieszczony na samym końcu: słowniczek przydatnych pojęć oraz okładka książki, na której zostali zamieszczeni wszyscy występujący w niej bohaterowie.

Każdemu czytelnikowi niezależnie od wieku spodoba się ta książka historia kosmosu, która lubi, gdy zostawia się na niej ślad odwiedzin lub odkrywania czegoś nieznanego, a wartego poznania.

Podsumowując, dzięki czytanym tematycznym książkom dzieci będą zadowolone, a ich zainteresowania się pogłębią, być może w przyszłości zostaną astronautami chcącymi bliżej poznawać kosmos i go badać.

Warto przeczytać tę książkę.

Informacje dodatkowe o HISTORIA KOSMOSU. Moja pierwsza książka o wszechświecie:

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2024-03-27
ISBN: b.d
Tłumaczenie: Agnieszka Walulik
Dodał/a opinię: Emilly26

Zobacz opinie o książce HISTORIA KOSMOSU. Moja pierwsza książka o wszechświecie

Kup książkę HISTORIA KOSMOSU. Moja pierwsza książka o wszechświecie

Kim zostanę, gdy dorosnę.
Catherine Barr0
Okładka ksiązki - Kim zostanę, gdy dorosnę.

Kim zostanę, gdy dorosnę? to interaktywna książka z piórem Kakadu, które uruchamia zakodowane na stronach teksty i dźwięki. W tej pełnej humoru książce...

Francja Przewodnik kieszonkowy
Catherine Barr0
Okładka ksiązki - Francja Przewodnik kieszonkowy

W tym przewodniku zawarte są wszystkie informacje, których potrzebuje turysta, by dobrze wykorzystać wakacje za granicą. Niezapomniane miasta, wspaniałe...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;