HISTORIA KOSMOSU. Moja pierwsza książka o wszechświecie

Dawno dawno temu, przed Wielkim Wybuchem nie było... NIC. Żadnych galaktyk, gwiazd,
planet, czasu, przestrzeni, światła ani dźwięku. I nagle, ponad 13 miliardów lat temu,

WSZYSTKO SIĘ ZACZĘŁO…
Poznaj niezwykłą historię naszego wszechświata. Podróżuj do czasów Wielkiego Wybuchu,
zobacz galaktyki i dołącz do pierwszego człowieka na Księżycu! Ciekawe jakie tajemnice
kosmosu jeszcze możesz odkryć? Oto przepięknie zilustrowana opowieść o naszym
wszechświecie, przeznaczona dla młodszych dzieci. Przenieś się w czasie do Wielkiego
Wybuchu, zobacz, jak powstają gwiazdy i galaktyki, dołącz do pierwszego człowieka na Księżycu
i wyobraź sobie, jakie jeszcze tajemnice czekają na odkrycie.

Informacje dodatkowe o HISTORIA KOSMOSU. Moja pierwsza książka o wszechświecie:

Avatar użytkownika - anatomiaemocji
anatomiaemocji
Przeczytane:2024-04-10, Ocena: 6, Przeczytałam,

🌏🌏🌏

Tajemnice kosmosu do dzisiaj pozostają zagadką. Powstanie ziemi, planet, księżyca, gwiazd i narodziny słońca to niezwykle ciekawe historie.

Poznawanie innych planet to gratka dla każdego młodego odkrywcy.🌏

A tak wiele jeszcze jest do odkrycia🌏

Ta książka zabrała nas w podróż międzygalaktyczną, pokazując nam drogę mleczną i o mało nie wciągnęła nas czarna dziura 😱😱😱

Przenieśliśmy się w czasie i przestrzeni o miliardy lat 💪🌏

Może kiedyś wsiądziemy na statek kosmiczny, który zabierze nas w dotąd nieodkryte lądy? Czyż to nie byłoby wspaniałe?

Fantastycza podróż przez naukę i historię🌏

My nie lubimy się nudzić. Przez zabawę i czytanie uczymy się podwójnie 💪🌏

A wszechświat ma nam tyle do zaoferowania ❤️‍🔥 kto by się przy nim nudził 🙂

🌏🌏🌏

Dzieci są bardzo ciekawe świata. By swoją ciekawość zaspokoić zadają mnóstwo pytań. Jedne są łatwe i odpowiedź na nie nie sprawia nam większych problemów, jednak inne potrafią nas mocno zaskoczyć. "Historia kosmosu. Moja pierwsza książka o wszechświecie" to jedna z tych książek, które pozwolą nam wybrnąć z tych trudnych pytań dotyczących wszechświata.
"Historia kosmosu" przedstawia nam całą historię powstania wszechświata, galaktyk, gwiazd i planet. Opowiada jak Wielki Wybuch zapoczątkował  powstanie świata, który teraz znamy. Tłumaczy różne zjawiska zachodzące w kosmosie i wzajemne oddziaływania. To z tej książki możemy się dowiedzieć jak powstało nasze słońce, nasza planeta czy nas satelita - księżyc. Książka opowiada jak zaczęliśmy poznawać kosmos zaczynając od obserwacji nieba gołym okiem do wysyłania w przestrzeń kosmiczną rakiet i satelitów. Autorzy pokusili się również o swoją wizję przyszłości dotyczącą naszych dalszych działań w kosmosie.
Książka Caterine Barr i Steve'a Williamsa to lektura przeznaczona dla dzieci w przedziale wiekowym od 5 do 8 lat, chociaż nawet dorosłych podczas czytania dzieciom zainteresuje zawarta w niej treść, natomiast uwagę młodszych dzieci przyciągną ilustracje. Amy Hasband, która je wykonała zrobiła kawał na prawdę dobrej roboty. Rysunki wypełniają całą przestrzeń książki i zostały wystylizowane na takie narysowane dziecięcą ręką. Są bardzo przyjemne dla oka i sprawiają, że czytanie jest jeszcze ciekawsze. Tekst książki jest napisany bardzo przystępnym, zrozumiałym dla dzieci językiem. Cała wiedza o kosmosie jest skondensowana do najważniejszych wydarzeń i procesów, które opisane są w sposób bardzo obrazowy i zrozumiały dla każdego dziecka. Dodatkowo dla lepszego zrozumienia wszystko jest zilustrowane. Do każdego wydarzenia opisanego w książce podana jest oś czasowa, dzięki której możemy sobie bardziej uświadomić ile czasu zabrały te procesy by wszechświat wyglądał tak jak teraz. Na końcu książki znajduje się słowniczek przydatnych pojęć, który zawiera te najważniejsze dotyczące kosmosu.
"Historia kosmosu. Moja pierwsza książka o wszechświecie" jak sama nazwa wskazuje jest idealną książką na początek poznawania kosmosu. Dzięki niej dzieci zyskują wiedzę jak na przestrzeni lat wyglądały zmiany we wszechświecie. Książka zawiera wiele ciekawostek, które rozbudzają w dzieciach zainteresowanie nauką i kosmosem, a piękne ilustracje dopełniają całości. To książka głównie dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych, ale zainteresuje zarówno dzieci młodsze, starsze jak i nawet dorosłych.

Z największą przyjemnością miałam chęć do przeczytania książki autorów, którzy to zapraszają, aby wybrać się wspólnie z nimi w podróż do świata, w którym używamy najczęściej wyobraźni w momencie zamyślenia lub niewłaściwych zachowań niezamierzonych.

Ucieszyłam się, że mogę ponownie poznawać na nowo twórczość autorów chcących, aby czytelnik mógł zobaczyć początki życia we wszechświecie skrywającym wiele w sobie nieznanych do tej pory tajemnic.

Czasem jest tak, że niby mamy o wszechświecie wyczerpującą wiedzę, a w praktyce niestety okazuje się, że wygląda to inaczej. Świat wszechświata tak naprawdę nie jest taki mały, jak się nam na pierwszy rzut oka wydaje, lecz on odsłania przed chcącymi zaspokoić szeroki wachlarz o nim informacji.

Uważam, że książka pt. ''HISTORIA KOSMOSU. Moja pierwsza książka o wszechświecie'' autorstwa Catherine Barr, Steve Williams z wykonanymi pięknymi ilustracjami Amy Husband ukazującymi świat kosmosu to najpiękniejszy sposób na przekaz wiedzy dla czytelnika, aby mógł uruchomić sobie wyobraźnię i zrozumieć, że on istnieje naprawdę i nie stanowi wyłącznie wymysłu autorów na jego nieistnienie.

Z przeczytanej książki można dowiedzieć się wielu kosmicznych ciekawostek, które nie były znane, a szczególnie początki wszechświata skrywające nie jedną tajemnicę wartą odkrywania.

Książkę tę czyta się szybko.

Elementem dodatkowym, który bardzo mi się podoba to zamieszczony na samym końcu: słowniczek przydatnych pojęć oraz okładka książki, na której zostali zamieszczeni wszyscy występujący w niej bohaterowie.

Każdemu czytelnikowi niezależnie od wieku spodoba się ta książka historia kosmosu, która lubi, gdy zostawia się na niej ślad odwiedzin lub odkrywania czegoś nieznanego, a wartego poznania.

Podsumowując, dzięki czytanym tematycznym książkom dzieci będą zadowolone, a ich zainteresowania się pogłębią, być może w przyszłości zostaną astronautami chcącymi bliżej poznawać kosmos i go badać.

Warto przeczytać tę książkę.

Dziś przychodzę do Was z opinią o rewelacyjnej książeczce dla małych czytelników. Mojej Rozalce ta lektura bardzo przypadła do gustu, a i ja miło spędziłam z nią czas :) Ciekawi zatem co kryje "Historia kosmosu"? Jeśli tak, to zapraszam do zapoznania się z moimi wrażeniami.

Książeczka w prosty, przyjemny a zarazem przystępny sposób przedstawia nam jak powstał kosmos. Dowiemy się z niej między innymi jak powstały gwiazdy, asteroidy, skąd wziął się układ słoneczny. Dlaczego zmieniają się pory roku oraz kiedy odbyły się kosmiczne podróże. Wszystkie, zawarte w publikacji informacje są prawdziwe, potwierdzone badaniami naukowymi. A przy tym przedstawione w interesujący sposób. To taka wiedza w pigułce. Całości dopełniają piękne ilustracje, dzięki czemu dużo łatwiej jest nam sobie wyobrazić to, o czym aktualnie czytamy. Na rysunkach, znajdziemy podpisy, które objaśniają nam,co przedstawiają a także niekiedy możemy "spotkać" komiksowe dymki, gdzie znajdują się rozmowy dwójki podróżników. Kolejnym, dodatkowym plusem jest dla mnie słowniczek, który znajduje się na końcu książki. Znajdziemy tam proste i krótkie definicje pojęć, które występują w publikacji. Chcecie poznać historię kosmosu w przyjemny i prosty sposób? Jeśli tak, to ta pozycja będzie się nadawała w sam raz :)

Bardzo mi się podoba forma tej książeczki oraz sposób, w jaki jest przedstawiona cała historia. Zarówno ja jak i moja córka jesteśmy absolutnie zachwycone tą lekturą. Podobało nam się wszystko. Podczas czytania tej pozycji łączymy przyjemne z pożytecznym. Miło spędzamy czas z książką a jednocześnie zdobywamy wiedzę. Zarówno mali jak i duzi, mogą z tej pozycji wynieść informacje dla siebie. Książeczka idealnie nadaje się do wspólnego czytania i do rozbudzania ciekawości u dzieci. Wspólnie z Rozalką polecamy ją z całego ♥️ Bardzo dziękujemy Wydawnictwu Agora za egzemplarz do recenzji i za możliwość poznania historii kosmosu w pigułce ;). Przyznajemy 9 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów i czekamy na więcej :)

"HISTORIA KOSMOSU. Moja pierwsza książka o wszechświecie." to bardzo ciekawa opowieść o kosmosie. Książka przeznaczona jest dla dzieci, lecz nawet i dorośli nie będą się nudzić w czasie tej lektury. To fantastyczna podróż przez historię, znajdziemy tu tylko prawdę, potwierdzoną badaniami naukowymi a nie kolorową fikcję.

Czytałam tę książeczkę kilka razy razem z młodszymi wnukami, a gdy ja już miałam dość kosmicznych historii, rolę lektora przejęły ode mnie starsze wnuki, którym również te opowieści bardzo przypadły do gustu, więc nie sprawiało im to większego problemu.
Autorzy w bardzo przystępny sposób opowiadają o początkach wszechświata, o powstawaniu gwiazd, galaktykach i całej przestrzeni...

"Przed Wielkim Wybuchem nie istniało zupełnie nic. Nie było żadnych galaktyk, żadnych gwiazd, żadnych planet ani życia. Nie było czasu, przestrzeni, światła i dźwięku. Aż nagle wszystko się zaczęło..."
Wszystko zaczęło się od Wielkiego Wybuchu, który doprowadził do powstania tego niesamowitego miejsca, który nazywamy naszym wszechświatem. Oczywiście nie powstał on tak szybko, jakby się nam mogło wydawać. Proces ten trwał nawet miliardy lat, aż utworzyły się gwiazdy a później planety. Ciekawostką, o której ja nie miałam pojęcia, jest to, że niektóre z gwiazd powstałych po Wielkim Wybuch, do dzisiejszego dnia rozbłyska gdzieś na niebie. Bo aż tak długo żyją gwiazdy.

"Z czasem wszechświat zaczęły rozświetlać tryliardy gwiazd. Podobnie jak my, gwiazdy rodzą się, starzeją i umierają. Jednak ich życie, w przeciwieństwie do naszego, trwa miliardy lat, tak więc wiele z tamtych pierwszych gwiazd błyszczy po dziś dzień.
W trakcie swojego życia gwiazdy lśnią wszelkimi kolorami tęczy. Te najgorętsze wydają się błękitnawe, chłodniejsze z kolei mogą być białe, żółte i czerwone."
Z tą książeczką odkrywanie kosmosu jest naprawdę ciekawe i przyjemne. Większy format pozwolił na wyraźne ilustracje, które swoimi barwami zachwycają nie tylko dzieci.
Historia kosmosu tak właściwie ciągle jest jeszcze odkrywana, nie wiemy wszystkiego i z pewnością jest jeszcze wiele do zbadania i odkrycia. Jednak w naszych czasach jest to już zdecydowanie nieco szybszy i łatwiejszy proces, gdyż astronomowie mają do dyspozycji nie tylko rewelacyjnie silne teleskopy, ale także możliwe są od lat loty w kosmos, najbardziej interesujące są te w poszukiwaniu innego życia, na innej planecie, gdzieś we wszechświecie...

"Jedno z najbardziej ekscytujących zadań to poszukiwanie śladów życia na innych księżycach i planetach. Mało prawdopodobne, że jesteśmy w kosmosie całkiem sami."
Skąd się wziął nasz księżyc? Czy Słońce jest planetą, czy też nie? Co to jest atom, Droga Mleczna czy też Czarna dziura?
Na te i na wiele jeszcze innych pytań odpowiedź znajdziecie w tej książeczce. Na końcu autorzy stworzyli "Słowniczek przydatnych pojęć", który pomaga przyswoić sobie trudniejsze słowa i nazwy.
Dodam, że nawet moi synowie, chociaż nie należą już do młodzików, również czytali tę książkę z zainteresowaniem, niekoniecznie swoim dzieciom.
Polecam, nie tylko dzieciom.

Książkę przeczytałam dzięki Pani Bognie Piechockiej z Agencji PRart Media, Wydawnictwu AGORA dziękuję za otrzymaną książkę.

Avatar użytkownika - Chwilapauli
Chwilapauli
Przeczytane:2024-04-02, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,

Dzięki tej książce dziecko może zobaczyć i wyobrazić sobie jak wielki jest wszechświat, a także podziwiać drogę mleczną i inne ciekawe zjawiska występujące w kosmosie ?.

Kim zostanę, gdy dorosnę.
Catherine Barr0
Okładka ksiązki - Kim zostanę, gdy dorosnę.

Kim zostanę, gdy dorosnę? to interaktywna książka z piórem Kakadu, które uruchamia zakodowane na stronach teksty i dźwięki. W tej pełnej humoru książce...

Francja Przewodnik kieszonkowy
Catherine Barr0
Okładka ksiązki - Francja Przewodnik kieszonkowy

W tym przewodniku zawarte są wszystkie informacje, których potrzebuje turysta, by dobrze wykorzystać wakacje za granicą. Niezapomniane miasta, wspaniałe...