Idealna

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2017 (data przybliżona)
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788324037186
Liczba stron: 336
Język oryginału: polski
Ilustracje: Izabela Marcinowska/Lyn Randle/Szara Reneta
Dodał/a opinię: Iwa90

Ocena: 4.65 (40 głosów)

"Idealna" to literacki debiut Marty Stachuli. Czy udany? Najlepiej przekonać się o tym samemu. 

Powieści opiera się na narracji czterech osób. 

Anita - ładna, zadbana kobieta. Ma powodzenie wśród mężczyzn. Dobrze układa się jej zawodowo - pracuje zdalnie w domu i dobrze zarabia. Jednak nieudane próby zajścia w ciążę burzą jej spokój, pewność siebie i jej idealny wizerunek. Anita popada w depresję. Przestaje o siebie dbać, nie poświęca wystarczającej uwagi pracy, a jej pasją/obsesją stało się obserwiwanie ludzi przez kamery monitoringu. Szczególnie upodobała sobie kamerę zamontowaną na praskim trambaju. 

Adam - mąż Anity. Jest w niej bardzo zakochany, jednak życie wg cykli owulacji i ciągłe humorki żony zaczynają go męczyć. Doprowadzają do tego, że nie przyznaje się do awansu by móc wcześniej wychodzić do pracy, a zrozumienia szuka u boku innej kobiety. 

Marta - kobieta dogłębnie zraniona przez innego mężczyznę. Ciągle wspomina "ten dzień"  gdy to się stało. Układa misterny plan zemsty za to co ją spotkało. 

Eryk - artysta, który podejmuje się każdego zlecenia aby związać koniec z końcem, nawet tego nielegalnego. 

Historie tych czterech bohaterów niespodziewanie splatają się ze sobą i zazębiają czyniąc ją jeszcze ciekawszą. 

Powieść czyta się bardzo przyjemnie. Zwroty akcji zaskakują i trzymają w napięciu. Przeniesienie późniejszej akcji do Pragi było trafnym posunięciem. Sprawiło, że książka zyskała na swojej oryginalności, urozmaiciło powieść i wywołało wzrost napięcia i niepewności. 

Książka porusza ciekawy problem podglądania ludzi przez kamery monitoringu. W obecnym świecie mimo pozornej anonimowości ciągle jesteśmy obserwowani. Ta obsesja potrafi doprowadzić do tego, że życie obcych isób jest ważniejsze niż nasze własne. 

Magda Stachula porusza jeszcze jeden ważny temat - starania się o dziecko. Czasami dążenie za wszelką cenę do zostania rodzicami sprawia, że kochający się wcześniej ludzie oddalają się od siebie i stają się sobie obcy. Taki rozkład relacji bardzo trudno naprawić i zawsze pozostanie ślad, który jest jak drzazga w palcu - mała, ale nie pozwala o sobie zapomnieć. 

Do lektury tej książki nsmówiła mnie bibliotekarka, gdy zapytałam o ciekawy thriller. Wybór okazał się bardzo trafny i sprawił, że z przyjemnością zapoznam się z pozostałymi powieściami autorki. "Idealna"  to idealna pozycja na długie wieczory. 

Kup książkę Idealna

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Idealna
Inne książki autora
Oszukana
Magda Stachula0
Okładka ksiązki - Oszukana

Jestem Lena, mam dwadzieścia trzy lata, interesuję się fotografią, mieszkam w uroczej willi nad jeziorem. W wielkim domu, otoczonym lasem, tylko ja, mój...

Trzecia
Magda Stachula0
Okładka ksiązki - Trzecia

Autorka "Idealnej", najlepiej sprzedającego się debiutu kryminalnego ostatnich lat, wraca z nową historią, która nie pozwoli ci zasnąć. Najpierw...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Winne
Jarosław Czechowicz
Winne
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Dzieci żółtej gwiazdy
Mario Escobar;
Dzieci żółtej gwiazdy
Pokaż wszystkie recenzje